Курси НБУ $ 39.60 € 42.44
Утікача з луцького суду досі не знайшли: хто винен у його зникненні

Судять за ґвалтування і викрадення людини.

Фото поліції Волині.

Утікача з луцького суду досі не знайшли: хто винен у його зникненні

Пошуки тривають п’ятий день

Пошуки 37-річного Сергія Плотнікова, який 13 вересня втік з приміщення Луцького міськрайонного суду, тривають п'яту добу. Про це Суспільному розповіла речниця Нацполіції Волині Ольга Бузулук.

Нагадаємо, розшукуваний о 14 годині 20 хвилин самовільно покинув приміщення Луцького міськрайонного суду Волинської області після оголошення йому рішення ухвали суду – взяття під варту. Він підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 152 (Зґвалтування), ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

За фактом втечі з під варти правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 393 кримінального кодексу України.

Хто мав забезпечити конвоювання підсудного, якому обирали запобіжний захід

Як розповів суддя-спікер Вячеслав Покидюк, вини суду у втечі підсудного немає. Під час засідання 13 вересня чоловіку змінили запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою, але у СІЗО його ніхто не конвоював.

«В цьому випадку про обрання запобіжного заходу, органу досудового розслідування і прокурору було відомо про можливість прийняття такого рішення, тому і відповідальність повинна покладатися на вказані органи під час затримання. Вказані працівники і повинні були контролювати до кінця виконання рішення суду», – сказав суддя-спікер.

Вячеслав Покидюк додав, що до прийняття кінцевого рішення суд нікого не може повідомити про те, чи буде затриманий підсудний.

 В обов'язки прокуратури не входить забезпечення перебування підозрюваного в приміщенні суду до взяття його під варту.

Взяття під варту обвинуваченого чи засудженого, до якого під час судового засідання застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, здійснюється начальником варти за розпорядженням головуючого в судовому засіданні, – розповіла у коментарі Суспільному речниця прокуратури області Наталія Мурахевич. З її слів суддя мав сповістити правоохоронців про зміну запобіжного заходу підсудному.

Реклама Google

«Головуючий суддя надсилає до військової частини або органу внутрішніх справ, який обслуговує даний суд, заявку суду, телеграму або телефонограму без зазначення кримінального провадження та конкретної особи, до якої може бути застосований зазначений запобіжний захід», – каже Наталія Мурахевич. В обов'язки прокуратури не входить забезпечення перебування підозрюваного в приміщенні суду до взяття його під варту.

 

 

Читайте також: 

Джерело: Суспільне. Волинь.
Telegram Channel