Курси НБУ $ 39.79 € 42.38
Як вибрати фільтр-глечик

Щоб фільтр-глечик служив довго, потрібно знати, як краще всього підійти до вибору фільтру.

Фото ілюстративне.

Як вибрати фільтр-глечик

Усе про переваги та недоліки

Найбільш простий та утилітарний спосіб отримання якісної питної води у домашніх умовах – використання фільтра-глечика. Даний різновид фільтрів вирізняється компактністю, простотою у використанні та із поставленими завданнями він справляється на всі 100%. Однак для того, щоб фільтр-глечик служив довго, потрібно знати, як краще всього підійти до вибору фільтру. Про це ми сьогодні і поговоримо.

Чому цей продукт отримав таку велику популярність? Пояснення базується на переліку наступних переваг фільтру-глечика:

  1. Простота в експлуатації. Принцип фільтрації у цьому пристрої настільки просто організувати, що із цим впорається навіть дитина.

  2. Мобільність. Фільтре легко транспортувати не лише у просторі житла, але й можна взяти з собою у поїздку, якщо він там потенційно може знадобитись.

  3. Просте зберігання. Глечик достатньо просто поставити на одну з поверхонь у будинку і цього буде цілком достатньо. 

  4. Прийнятна вартість. Серед усіх приладів для очистки води у домашніх умовах, фільтр-глечик є найбільш бюджетним варіантом. 

  5. Відносно висока якість очищеної води. Враховуючи невеликі розміри даного пристрою, із поставленими завданнями він зданий впоратись з максимальною ефективністю.

До недоліків можна віднести хіба що невеликі розміри, що відображається у невеликій кількості придатної до вживання води, яку фільтр може надати. Та загалом, для забезпечення невеликої сім’ї якісною питною водою глечика буде цілком достатньо.

Особливості конструкції та принцип дії

Щоб підібрати фільтр-глечик найбільш оптимальним шляхом, також варто знати, яким чином цей апарат влаштований і які явища лежать в основі фільтрації води таким шляхом. 

З точки зору конструкції фільтр у вигляді глека є доволі простим, оскільки складається всього з трьох елементів:

  • резервуар, у який набирається неочищена вода, також відомий як «воронка»;

  • очисний картридж, що встановлюється на дно резервуару;

  • нижній відділ для збору очищеної води. 

З принципом фільтрації, що лежить у основі даного пристрою все також достатньо очевидно. Неочищена вода, залита у резервуар, просочується крізь фільтр, залишаючи на його стінках усі забруднення і накопичується у нижній частині. Конструкція влаштована таким чином, щоб брудна та очищена вода не змішувались між собою. Збирати та розбирати глечик-фільтр надзвичайно просто, оскільки може виникнути необхідність у очистці «воронки». Власне, саме ця частина конструкції і є елементом, який визначає безпосередню ефективність пристрою, тому свій вибір потрібно грунтувати саме на картриджі.

Різновиди фільтрувальних модулів

Умовно фільтруючі елементи можна розділити на дві групи – універсальні картриджі, що очищають воду від найбільш базових забруднювачів та спеціалізовані, чия дія спрямована також на подолання конкретних хімічних елементів або органічних сполук.

Універсальний фільтрувальний модуль здатний очистити воду від наступних домішок:

  • часточки розміром більше 5 мкм;

  • токсичні домішки;

  • речовини органічного походження;

  • солі жорсткості;

  • хлор у всіх проявах і таке інше.

Фактично, якщо вода із системи водопостачання просто не найкращої якості та не має специфічних забруднювачів, що потребують посиленої уваги зі сторони користувача, то картриджу універсальної дії буде цілком достатньо. 

Інша справа – спеціалізований фільтрувальний модуль. Його дія спрямована на подолання найбільш домінуючих забруднень. Під цю категорію може підійти хлор, який характеризується неприємним запахом, залізо, що надає воді коричневого кольору або солі жорсткості, які випадають у осад на стінках чайнику під час кип’ятіння. Кожен такий випадок дозволяє підібрати спеціалізований фільтр, якщо вода у крані має стабільний хімічний склад. До речі, в такому випадку не зайвим буде звернутись до спеціалістів з метою проведення хімічного аналізу для більшої повноти картини. 

Якість пластику для корпусу фільтру

Глечик фільтр виготовляється із харчового пластику, який не має у своєму складі шкідливих речових, які здатні проникнути у склад води. Зазвичай вироби із харчового пластику маркуються логотипом із вилкою, що вказує на приналежність до харчового виробництва. З іншої сторони, вирішивши купити фільтр-глек, вироблений відомим брендом, у кінцевій якості продукту сумніватись точно не доведеться.

Як обрати фільтр глечик відповідно до об’єму

Головною особливістю, яка відрізняє фільтри даного типу один від одного є доступний об’єм. Приміром, якщо для сім’ї з 3 осіб трьох літрів води на добу буде цілком достатньо, то чим чисельнішою буде родина, тим більший об’єм глеку буде потрібний. Також варто пам’ятати, що цю воду потрібно використати протягом 12 годин, оскільки після цього вона може стати середовищем для розвитку мікроорганізмів.

Telegram Channel