У ПДР внесли нові штрафи для пішоходів: як не залишитися винуватим, потрапивши під колеса - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
У ПДР внесли нові штрафи для пішоходів: як не залишитися винуватим, потрапивши під колеса

Фото ілюстративне.

Фото Pixabay.

У ПДР внесли нові штрафи для пішоходів: як не залишитися винуватим, потрапивши під колеса

Українцям роз'яснили, хто понесе покарання за ДТП на переході

Верховний суд спростив розслідування справ аварій між автомобілістами та пішоходами. Відтепер все буде залежати від першого кроку людини, яка переходить зебру. Подробиці з’ясовували журналісти програми «Джедаі» на телеканалі 2+2, передає «ЗнайUa«.

За статистикою, кожного дня на українських дорогах гине більше сотні людей, здебільшого страждають пішоходи, шість відсотків аварій стається на нерегульованих переходах. У більшості випадків суд визнає винним водія в таких ДТП.

У разі, якщо до переходу приближається автомобіль, людині забороняється виходити на дорогу, щоб не створювати аварійну ситуацію.

Проте нещодавно судді Верховного суду встановили, що пішохід має перевагу перед автомобілями на нерегульованому переході тільки тоді, коли він ступив на зебру. Тобто при переході вулиці пішохід повинен переконатися, що водії його побачили, подивитися ліворуч і праворуч, переходити дорогою квапливо, але не бігти і не відволікатись на гаджети.

У разі, якщо до переходу приближається автомобіль, людині забороняється виходити на дорогу, щоб не створювати аварійну ситуацію.

«Дуже важливим в автотехнічних експертизах є саме правильне визначення моменту небезпеки для водія, тобто момент, коли водій повинен вживати певні дії», – каже автоюрист Максим Кучурук.

Судді нагадали водіям, що вони зобов’язані знижувати швидкість, під’їжджаючи до нерегульованого пішохідного переходу, а також пішоходам та іншим учасникам дорожнього руху про існуючі штрафи за перетин дороги в неналежному місці.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року в Україні вперше покарали пішохода, який спричинив ДТП в Києві. Тоді пенсіонер проігнорував підземний перехід і перебігав дорогу, аби не збити його водій авто звернув вбік – від удару в іншу машину загинув чоловік.

Розслідування і рішення суду першої інстанції встановили, що дії пішохода спричинили ДТП. Верховний Касаційний суд зобов’язав пішохода відшкодувати витрати на розбите авто, а саме 100 тисяч гривень.

Читайте також: Авто можна буде відкривати... телефоном.