Волиняни мають змогу голосувати за петицію з вимогою повної заборони концертів російських артистів в Україні - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Волиняни мають змогу голосувати за петицію з вимогою повної заборони концертів російських артистів в Україні

Це неприродньо, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окуповиних ними українців.

Фото pixabay.com.

Волиняни мають змогу голосувати за петицію з вимогою повної заборони концертів російських артистів в Україні

Її створив Ігор Кондратюк. Винятки, на його думку, можуть бути лише для тих діячів культури, які публічно виступили проти російської агресії

Телеведучий та продюсер Ігор Кондратюк створив петицію з вимогою повної заборони концертної діяльності артистів з Росії до повернення Криму в склад України та відновлення контролю Україною над своїми східними кордонами, інформує сайт «Детектор медіа».

Петицію було створено 21 вересня, на момент публікації новини вона зібрала близько 8272 голоси. Для розгляду президентом України вона має набрати 25 000 голосів протягом 90 днів.

«Я впевнений, що громадяни країни-агресора, які працюють в сфері розваг – артисти/артистки, актори/акторки насправді не несуть ніякої культури. Оскільки представники агресора, які промовчали і тим самим підтримали окупацію Криму та розв'язання Росією, їхньою батьківщиною, війни на східному Донбасі, своїм мочанням теж несуть відповідальність за агресивні дії Росії», – зазначив Кондратюк у петиції.

Винятки, на його думку, можуть бути лише для тих російських діячів культури, які публічно виступили проти російської агресії: письменник Віктор Шендерович, акторка Лія Ахеджакова, музикант Андрій Макаревич та інші.

«Це неприродньо, коли артист виступає і для росіян-окупантів, і для окуповиних ними українців. Музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни. Оскільки вони є продовження війни іншими методами – методами зацікавлення українців культурою агресора, від зброї якого загинули тисячі українців та зазнали поневірянь мільйони вимушених переселенців», – вважає автор петиції.

Музика і інші види мистецтва від агресора не можуть бути поза політикою під час війни

З 2015 року Міністерство культури України веде перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці. До нього потрапляють за поданням СБУ. Перелік уже містить понад 200 імен і постійно оновлюється. Діячі культури з цього списку не можуть гастролювати в Україні, а кіно та серіали з ними заборонені для трансляції.

У вересні до переліку осіб, які становлять загрозу національній безпеці, повторно внесли російського виконавця Моргенштерна. 29 квітня 2021-го він потрапив до списку як Валєєв Алішер Тагірович, а 15 вересня – як Моргенштерн Алішер Тагірович.

Читайте також:Історія волинянки, яка пише вірші, малює та співає: «Не тривожусь, не ревную, як нема, то начаклую…»