На Рівненщині батько з сином змайстрували... вертоліт! - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
На Рівненщині батько з сином змайстрували... вертоліт!

Мрія - літати!

Фото з сайту Володимирець Сіty

На Рівненщині батько з сином змайстрували... вертоліт!

Наразі тривають випробовування гвинтокрила

Батько з сином Володимир та Олександр Войтовичі із села Рафалівка впродовж двох років спільними зусиллями конструювали вертоліт. І коли транспортний засіб нарешті готовий — випробовують його у полі за селищем.

 Про це чоловіки знімають відео на YouTube, інформує «Володимирець City».

Як розповідає 39-річний Олександр Войтович, він усе життя мріяв літати. У школі, коли всі діти вчилися, хлопчик у зошитах  малював вертольотики. Втім, у результаті, вступив до рівненського університету на інженера-механіка.

Як і його батько –  колишній інженер-механік, 67-річний Володимир Макарович,  син постійно щось ремонтує та вигадує чудернацькі конструкції.

 «Два роки тому вирішив перейти від мрій до діла. Це зараз працюю на «атомці», а тоді був приватником, тому більше часу міг приділити мрії, – зізнається Олександр. – Спирався виключно на книжки з авіаконструювання, тато у всьому допомагав. А от в інтернеті, зокрема на ютубі, нічого по темі знайти я не зміг; все-таки книжки – то міць і надійність, це безсумнівний чийсь перевірений досвід».

Олександр зазначив, що це лише початок. У планах – створити повноцінний тримісний вертоліт, на якому можна буде безпечно і законно пролетіти від пункту А в пункт Б.

Конструював на папері майбутній вертоліт недовго:

– Нема якогось повного креслення конструкції – загальна картина була в голові, креслив хіба може частково якісь деталі.

Вага вертольота - 300 кілограмів. Трубки, з яких він складається, – здебільшого з дюралю. Майже кожну деталь майстри створювали власноруч, або перероблювали.

Поки що найбільша висота, яку подолав Олександр на гвинтокрилі, – 5-7 метрів, а найдовша відстань в польоті – метрів 500.

Читайте також: Для реставрації замку на Рівненщині знайшли інвестора

Чоловік зазначив, що це лише початок. У планах – створити повноцінний тримісний вертоліт, на якому можна буде безпечно і законно пролетіти від пункту А в пункт Б.