Офіс Генпрокурора відкрив провадження щодо бездіяльності ДБР у справі «вагнерівців» - Рух опору капітуляції - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
Офіс Генпрокурора відкрив провадження щодо бездіяльності ДБР у справі «вагнерівців» - Рух опору капітуляції

«Суспільство хоче з'ясування правди та притягнення до відповідальності причетних до злочину посадовців».

Фото Рух опору капітуляції.

Офіс Генпрокурора відкрив провадження щодо бездіяльності ДБР у справі «вагнерівців» - Рух опору капітуляції

Посадовцям, що вчинили такий злочин, загрожує до п'яти років позбавлення волі

Сьогодні, 28 вересня, заявник у справі «Вагнергейту» Андрій Тетерук отримав повідомлення від Офісу Генерального прокурора про відкриття провадження щодо невиконання рішення суду Державним бюро розслідувань (ДБР). Відповідні відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Про це повідомив Рух Опору Капітуляції.

В Офісі Генпрокурора заявляють, що дані було внесено 22 вересня.

«Суспільство хоче з'ясування правди та притягнення до відповідальності причетних до злочину посадовців, а також тих, хто їх покриває».

Як вказано у витязі з ЄРДР, ОГПУ виконує рішення слідчого судді Печерського районного суду. 16 вересня він зобов'язав прокуратуру відкрити провадження щодо невиконання слідчим Центрального апарату ДБР ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду від 22 липня. Ця ухвала зобов'язувала бюро почати розслідування державної зради з боку представників влади.

«Слідчий ДБР порушив ч. 2 ст. 382 Кримінального Кодексу «Невиконання рішення суду». Посадовцям, що вчинили такий злочин, загрожує до п'яти років позбавлення волі із забороною займати певні посади, терміном до трьох років. Однак в ОГПУ не вказали особу, відповідальну за ведення слідства щодо злочинної бездіяльності ДБР», – йдеться в повідомленні.

Процесуальне керівництво з боку ОГПУ здійснює прокурор Литвинюк, який і підписав повідомлення про відкриття провадження.

Рух Опору Капітуляції спільно з союзниками та громадянами надалі триматиме цей процес під контролем. Суспільна увага і наполегливість дозволяють добиватися прогресу в боротьбі за чесне розслідування.

«Суспільство хоче з'ясування правди та притягнення до відповідальності причетних до злочину посадовців, а також тих, хто їх покриває», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Кадрова ганьба: ПАРЄ забракувала кандидатів Зеленського в судді ЄСПЛ.

Як відомо, 3 вересня Андрій Тетерук, Ігор Лапін та Юрій Гудименко подали до ОГПУ заяву про злочин ДБР. Причиною стало те, що бюро ігнорує ухвалу Шевченківського районного суду від 22 липня, згідно з якою має почати розслідування зриву представниками влади затримання «вагнерівців». Офіс Генпрокурора проігнорував заяву, тому 10 вересня заявники подали до Печерського районного суду скаргу на бездіяльність ОГПУ. 16 вересня суд зобов'язав Офіс відкрити провадження щодо невиконання рішення суду з боку ДБР.