Фінансовий стан більшості українських родин погіршився за поточний рік – соцопитування - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
Фінансовий стан більшості українських родин погіршився за поточний рік – соцопитування

33,6% українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні президента Зеленського, 30,3% - уряд, а 18,4% - Верховну Раду України.

Фото ВЗ.

Фінансовий стан більшості українських родин погіршився за поточний рік – соцопитування

Протягом поточного року українці відчули значне зростання цін, а також погіршення свого фінансового стану

 Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного центром «Социс» 16  – 21 вересня 2021 року.

Так, 94,6% опитаних зазначили, що впродовж поточного року відчули зростання цін. І лише для 3,5% українців зростання цін не було помітним.

Крім того, 64,3% українців відзначили, що за цей рік фінансовий стан їхніх родин погіршився. Для 29,3% опитаних не відбулося жодних змін у фінансовому стані родини і для 4% - фінансова ситуація покращилася.

Більшість опитаних також негативно оцінили заяву радника Офісу президента Тимофія Мілованова, що 40-річним громадянам не варто розраховувати у майбутньому на пенсію від держави.

При цьому 33,6% українців вважають відповідальним за соціально-економічну ситуацію в країні президента Зеленського, 30,3% - уряд, а 18,4% - Верховну Раду України.

Водночас, українці вважають неефективними дії влади для вирішення економічних проблем. Так, 46,7% опитаних заявили, що президент та уряд не здатні знайти ефективні рішення для подолання економічних проблем. 41,6% - вважають дії президента та уряду у вирішені економічних проблем лише частково ефективними. 4,3% опитаних зазначили, що вважають дії президента та уряду ефективними.

Також більшість українців переконані, що питання встановлення комунальних тарифів мають вирішувати президент та уряд. 62,3% - вважають, що президент та уряд мають відповідати за визначення комунальних тарифів, а 28% українців назвали відповідальними за це місцеву владу.

Більшість опитаних також негативно оцінили заяву радника Офісу президента Тимофія Мілованова, що 40-річним громадянам не варто розраховувати у майбутньому на пенсію від держави. 76,1% опитаних заявили, що не підтримують таку позицію і вважають, що Мілованов має піти у відставку. Лише 10,2% зазначили, що така заява відображає реальну ситуацію в державі з пенсійним забезпеченням.

Читайте також: Офіс Генпрокурора відкрив провадження щодо бездіяльності ДБР у справі «вагнерівців» - Рух опору капітуляції​.

Опитування проведене 16  – 21 вересня 2021 року.  Результати репрезентативні на рівні всієї країни за показниками віку (старші 18 років), статі, типу поселення (місто/село) та поділу на області.  Опитування не проводилось в АР Крим та на непідконтрольній українській владі частині Донецької та Луганської областей. Загалом було опитано 2000 респондентів. Метод дослідження: телефонне інтерв’ю САТІ з використанням планшетів. Статистична похибка вибірки 2,4%.