На цукровому заводі в Луцьку планують переробити 300 тисяч тонн буряків (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
На цукровому заводі в Луцьку планують переробити 300 тисяч тонн буряків (Фото)

На Волині триває сезон заготівлі цукрових буряків.

Фото: Гнідавський цукровий завод.

На цукровому заводі в Луцьку планують переробити 300 тисяч тонн буряків (Фото)

На Волині триває сезон заготівлі буряків. Цього року на сільгосппідприємствах посіяли понад 8 тисяч гектарів цукрових буряків. Це стільки ж, як і торік, але ціна цукру все одно зросте – розповів Суспільному начальник відділу обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш

Заготівля буряків на Волині розпочалась 21-го вересня. Нині вантажівки з цукровими буряками приймають на цукровому заводі у Луцьку, йдеться на сайті підприємства.

Щоп’ять хвилин до цукрового заводу в Луцьку приїздять вантажівки із сировиною. При в’їзді авто зважують, кожне третє направляють на забір для лабораторного дослідження буряків на цукристість і забруднення. Далі відвантажують, - розповідає оператор бурякоукладальної машини Олександр Заболоцький.

На цукровому заводі в Луцьку цього сезону планують переробити орієнтовно 300 тисяч тонн буряків, - розповів його керівник Василь Муха. Каже, більше 70 % складової ціни на цукор – вартість енергоносіїв. Тому цього року здорожчає переробка цукрових буряків для заводу і зросте ціна на готову продукцію.

Господарство отримує зі свого буряка певну кількість цукру, певну кількість ми отримуємо, або навіть пропонуємо заплатити за переробку і отримати весь цукор зі свого буряка.

«Ми пропонуємо зараз два варіанти: або як давальницька сировина. Господарство отримує зі свого буряка певну кількість цукру, певну кількість ми отримуємо, або навіть пропонуємо заплатити за переробку і отримати весь цукор зі свого буряка. Є різні варіанти», – додає Василь Муха.

Читайте такожДо Гнідавського цукрового заводу вишикувались вантажівки з цукровими буряками (Фото)

Суспільне побувало на цукровому заводі, поспілкувалося з водіями та представниками сільськогосподарських підприємств області:

Як розповів начальник відділу управління агропромислового розвитку області Олександр Книш, станом на 29 вересня в області вже зібрали цукрові буряки з 1,5 тисячі гектарів. З його слів, цього сезону врожай має високу цукристість, але вартість цукру зросте через здорожчання енергоносіїв. Збір цукрових буряків планують завершити до початку листопада.