«Один із працівників медзакладу мав доступ до бази даних»: на Волині понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
«Один із працівників медзакладу мав доступ до бази даних»: на Волині  понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації

У 24 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру та обвинувальні акти скерували до суду.

Фото УНІАН.

«Один із працівників медзакладу мав доступ до бази даних»: на Волині понад пів сотні проваджень про підробку ПЛР-тестів і сертифікатів вакцинації

З 53-х проваджень 37 – пов’язані з підробкою міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів

Від початку року правоохоронці на Волині порушили 53 кримінальні провадження, через підробку ПЛР-тестів, довідок про щеплення проти COVID-19, міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів.

Про порушення, пов'язані із COVID-19, і відповідальність за них в ефірі програми Сьогодні. Головне на Суспільному розповів керівник Нацполіції області Юрій Крошко.

З 53-х проваджень 37 – пов’язані з підробкою міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів. «Буквально сьогодні (6 жовтня – ред.) слідчі задокументували один з таких фактів. Працював один із працівників медзакладу, який мав доступ до бази даних і мав можливість підробляти сертифікати і вносити їх в базу», – каже Юрій Крошко. Додає: у 24 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру та обвинувальні акти скерували до суду. В решті кримінальних проваджень досудове розслідування ще триває.

 «Буквально сьогодні (6 жовтня – ред.) слідчі задокументували один з таких фактів. Працював один із працівників медзакладу, який мав доступ до бази даних і мав можливість підробляти сертифікати і вносити їх в базу», – каже Юрій Крошко. 

Зі слів керівника Нацполіції Волині, ще 16 кримінальних проваджень стосуються підробки ПЛР-тестів. У 14 таких справ винним повідомили про підозру та скерували справи до суду.

Під час ефіру Юрій Крошко також розповів про відповідальність за підробку ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації. «Під відповідальність підпадають як дії людини, яка виготовляє та продає підроблені документи, так і тієї особи, яка їх потім використовує», – зазначив керівник обласного управління поліції.

Читайте також:Білорус намагався обхитрити волинських митників: схованку з контрабандою знайшли в порожнинах підлоги вантажівки (Фото)