Українцям радять готуватися до карколомного здорожчання хліба - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.21 € 30.48
Українцям радять готуватися до карколомного здорожчання хліба

Що коїться!

Фото Depositphotos.

Українцям радять готуватися до карколомного здорожчання хліба

Найголовніший продукт має усі шанси стати делікатесом...

Зростання вартості природного газу та дворазове подорожчання електрики збільшить частку енергоресурсів в собівартості хлібобулочних виробів втричі — з 5-7% до 15-20%, що з урахуванням інших чинників призведе до їх подорожчання на 10-25%. Про це розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Юрій Дученко, передає kurkul.com з посиланням на Інтерфакс-Україна.

«Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба. За нашими оцінками, при пікових значеннях цін на енергоносії їх частка в ціні буханця зросте до 15-20%», — наголосив він.

Подорожчання газу в сім разів у порівнянні з цінами попереднього року і подвоєння вартості електроенергії, очевидно, призведе до збільшення їх частки в собівартості хліба.

Серед інших чинників зростання цін на хліб глава ВАП назвав також подорожчання цукру і рослинної олії вдвічі, зростання цін на пшеницю за рік на 27-29% — з 6,05-6,6 тис. грн/т до 7,7-8,5 тис. грн/т, і рівень інфляції в річному вимірі в розмірі понад 10%.

Згідно з даними асоціації, за станом на 1 жовтня відпускні ціни на хліб пшенично-житній (0,7 кг) становили 16,44-19,67 грн в залежності від виду продукту і регіону виробництва. Пшенично-житній заварний хліб (0,7 кг) коштував 18,9-24,36 грн, хліб пшеничний з борошна вищого сорту (0,6 кг) — 15,3-18,5 грн, першого сорту (0,65 кг) — 11,7-14,6 грн, батон (0,5 кг) — 14,8-18,9 грн.

Експерт уточнив, що положення в галузі буде залежати від подальшої динаміки цін на газ та інші складові собівартості хліба. За його даними, про закриття хлібопекарських підприємств поки що не йдеться, також штучне стримування зростання цін на даний соціально важливий продукт в умовах ринкових чинників може призвести до його дефіциту.

Читайте також: За проїзд у маршрутках лучани платитимуть по 8 гривень.