Огляд четвертого ігрового тижня баскетбольної Суперліги (Відео)

Баскетбольний тиждень не давав скучати.

Фото БК Київ-Баскет.

Прометей лідирує, Запоріжжя дивує, Максвелл домінує

Завершився четвертий тиждень чемпіонату України з баскетболу. Минула семиднівка була відзначена першим особистим протистоянням у сезоні між «Київ-Баскетом» і «Прометеєм», які відносяться до числа фаворитів турніру, несподіваними перемогами від БК «Запоріжжя» та южненського «Хіміка», а також дуже потужною грою від легіонера «Черкаських Мавп» Дювона Максвелла. Про все це і не тільки піде мова в нашому традиційному огляді, пише Спорт.юа.

Матч тижня

Минулої середи «Київ-Баскет» і «Прометей» в столиці України одночасно проводили свої матчі єврокубків, а вже в п'ятницю одні з головних претендентів на перемогу в Суперлізі вперше зійшлися в лобовому протистоянні на паркеті «Київ-Баскета».

Особливої боротьби в матчі не вийшло. Підопічні Ронена Гінсбурга за перші 153 секунди оформили ривок – 0:11 і далі грали з позиції сили, постійно збільшуючи свій відрив. Достатньо сказати, що кияни жодного разу за поєдинок не лідирували в рахунку. «Прометей» виграв кожну з окремо взятих чвертей, а найбільший відрив клубу зі Слобожанського становив тридцять одне очко. Зі схожою різницею гра і завершилася. Фінальна сирена зафіксувала рахунок на табло – 63:90 на користь гостей. При цьому «Прометей» був кращим за «Київ-Баскет» за всіма основними статистичними показниками, включаючи відсоток реалізації кидків з усіх дистанцій, підбирання, передачі, втрати і перехоплення.

Підопічні Ронена Гінсбурга за шість календарних днів на стику третього і четвертого ігрових тижнів Суперліги завдали двох розгромних поразок двом київським командам, які вважалися одними з основних суперників для «Прометея» в Суперлізі. Якщо брати до уваги головних конкурентів, то чемпіону України в першому колі залишилося ще зіграти тільки з «Дніпром», але на даний момент «Прометей» за грою виглядає набагато сильніше за своїх територіальних сусідів.

Дивно, але найбільш напружену боротьбу в сезоні баскетболістам зі Слобожанського зміг нав'язати БК «Тернопіль». Підопічні Дмитра Забірченка минулої неділі виграли дві чверті з чотирьох і одну десятихвилинку завершили внічию в домашньому поєдинку проти чемпіона України, втім, провал у третій чверті – 4:25 занадто багато коштував команді з Західної України. Однак навіть при цьому господарі могли затягнути «Прометей» у напружену кінцівку, але такому розвитку подій перешкодили грубі помилки від американців Дейона Гріффіна і Джозефа Фурстінгера наприкінці зустрічі.

Сенсації тижня

Після розгромної поразки від «Прометея» низка невдач «Київ-Баскета» не закінчилася. У неділю підопічні Айнарса Багатскіса приймали БК «Запоріжжя» і в цьому матчі були явним фаворитом, але гості зуміли привезти додому сенсаційну перемогу.

Дана зустріч була примітна першою в нинішньому сезоні грою MVP минулого чемпіонату Майка Кеффі проти свого колишнього клубу. Втім, американець провів цей матч не зовсім вдало. Кеффі хоч і набрав десять очок і додав до них п'ять результативних передач, але при цьому показав просто жахливий відсоток реалізації кидків з гри (4 з 16,25%).

Сама гра вийшла дуже напруженою. Достатньо сказати, що лідер у рахунку по ходу матчу змінювався 25 (!) разів. Рівна гра абсолютно логічно перетекла в напружену кінцівку. В останні 50 секунд гри гості входили з перевагою в п'ять очок – 70:75, проте важкий триочковий Томсона істотно підтягнув киян. В атаці у відповідь Ясін Джозеф не закинув свій кидок, гравці «Київ-Баскета» забрали підбирання і вже побігли зрівнювати рахунок, але Еван Максвелл зробив дуже важливе перехоплення. І нехай запоріжці знову промахнулися у своїй спробі, але тим самим гості вбили дуже багато часу. У «Київ-Баскета» було вісім секунд, щоб зрівняти рахунок, Дерріл Вудсон кидав на овертайм, але його кидок мети не досяг.

До іншого несподіваного результату на тижні можна віднести домашню поразку «Дніпра» від «Хіміка». Гості з Южного досить якісно зіграли проти сильної команди Дмитра Болдаєва і ще раз довели, що вони в силах обіграти більш міцну команду в окремо взятому матчі. Відзначаємо в складі «Хіміка» відмінну гру Домініка Морріса, який схибив тільки три кидки з гри із дванадцяти. Втім, «Дніпро» також потрібно похвалити за самовіддану боротьбу наприкінці четвертої чверті. Господарі майданчика за останню хвилину ледь не відіграли відставання у вісім очок і навіть кидали на овертайм, але спроба Рашада Вона мети не досягла. Матч завершився поразкою «Дніпра» – 84:88.

Цифра тижня

У грі проти БК «Одеса» центровий «Харківських Соколів» Олександр Зечевіч набрав всього десять очок, але зумів додати до них відразу вісімнадцять підбирань. Цим самим сербський бігмен встановив новий рекорд поточного сезону Суперліги. До нього найбільшим числом знятих відскоків за поєдинок могли похвалитися бігмен «Кривбасу» Владислав Коренюк та центровий «Будівельника» Дрю Гордон. У обох було по п'ятнадцять підбирань за матч.

Тепер для найкращих великих Суперліги орієнтиром буде відмінний показник Зечевіча. А сам сербський легіонер завдяки шикарній грі проти одеситів вийшов на п'яте місце в списку найкращих ребаундерів сезону з показником в 7,9 зібраних відскоків за гру.

Перфоманс тижня

На минулому тижні два найкращих індивідуальних результати показав один баскетболіст. Спочатку бігмен «Черкаських Мавп» Дювон Максвелл набрав 35 балів рейтингу ефективності в поєдинку проти МБК «Миколаїв», але його команда цей матч програла.

Зате через два дні блискуча гра американця допомогла команді з Черкас обіграти на виїзді «Кривбас». У цьому поєдинку Максвелл набрав 27 очок і додав до них десять підбирань і п'ять результативних передач. Все це вилилося в 33 бали рейтингу ефективності. Блискучий тиждень для Дювона.

Кидок тижня

Американський легіонер «Прометея» Ді Джей Стефенс із самого початку чемпіонату продовжує доводити своє реноме кращого данкера Суперліги. Рідко який матч обходиться без його шикарних кидків згори. Не став винятком і виїзний поєдинок проти БК «Тернопіль». У цій грі Стефенс відзначився шикарним путбеком після промаху Дениса Лукашова із-за триочкової дуги (на відео з 2:13):