Яке порушення НАЗК знайшло у діях директора підприємства, що добуває на Волині бурштин - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Яке порушення НАЗК знайшло у діях директора підприємства, що добуває на Волині бурштин

Волиньрада має розглянути питання про притягнення посадовця до встановленої законом відповідальності.

Фото: «Сила правди».

Яке порушення НАЗК знайшло у діях директора підприємства, що добуває на Волині бурштин

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення у діяльності директора комунального підприємства «Волиньприродресурс» Анатолія Капустюка

Посадовцю закидають те, що він із призначенням на посаду не передав в управління іншим особам належний йому бізнес та корпоративні права.

Про це йдеться у приписі НАЗК голові Волинської обласної ради Григорію Недопаду, яке 28-го вересня агентство направило головному представницькому органу краю. Центр журналістських розслідувань «Сила правди» отримав копію документа.

Як йдеться у приписі, відповідно до ст. 36 Закону України «Про запобігання корупції» у старій редакції, посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані впродовж 30 днів після призначення передати в управління іншій особі належні їм підприємства та корпоративні права та в одноденний термін після такої передачі письмово повідомити про це Нацагентство з питань запобігання корупції із наданням нотаріально засвідченої копії укладеного договору.

Директором комунального підприємства «Волиньприродресурс» Анатолія Капустюка призначили на сесії Волинської обласної ради 11-го лютого 2021 року. Відповідно, у цей день він став посадовою особою юридичної особи публічного права, адже саме такими є комунальні підприємства органів місцевого самоврядування відповідно до Цивільного кодексу України. Отже, на думку НАЗК, Анатолій Капустюк мав передати в управління іншим особам свої підприємства та корпоративні права, але не зробив цього.

Як встановили правоохоронці, на момент призначення та через місяць після нього Анатолій Капустюк залишався засновником трьох підприємств: ТОВ «ФСБ-Охорона», ТОВ «Юридична фірма «Правда», ТОВ «Амбер-інвест». Тобто, порушив вимоги закону «Про запобігання корупції».

Як встановили правоохоронці, на момент призначення та через місяць після нього Анатолій Капустюк залишався засновником трьох підприємств: ТОВ «ФСБ-Охорона», ТОВ «Юридична фірма «Правда», ТОВ «Амбер-інвест». Тобто, порушив вимоги закону «Про запобігання корупції».

Пояснюючи ситуацію директор «Волиньприродресурсу» зазначив, що вважає нібито підприємство не підпадає під ознаки юридичної особи публічного права.

З огляду на це, НАЗК і надіслало припис до Волинської обласної ради, в якому вимагає провести службове розслідування дій Анатолія Капустюка. Також Волиньрада має розглянути питання про притягнення посадовця до встановленої законом відповідальності.

Такий припис НАЗК є обов’язковим до виконання і про його виконання Волиньрада мала б повідомити правоохоронців упродовж десяти робочих днів з моменту отримання.

 
 

 

На засіданні 9-ї позачергової сесії Волинської обласної ради депутат Ігор Волошенюк поцікавився, чи дійсно орган місцевого самоврядування отримав такий припис стосовно Анатолія Капустюка і що саме виявили у його діяльності. Голова ради Григорій Недопад попросив відповісти на це питання начальницю відділу з питань юридичного забезпечення Світлану Хорошу.

– Так, справді від НАЗК ми отримали припис. Але він звучить з дещо іншою вимогою, – відповіла Світлана Хороша. – Вона звучить таким чином, щоб провести службове розслідування з метою встановлення причин та умов, що могли сприяти корупційному правопорушенню. Але там досить багато в цьому приписі є запитань, на які, можливо, комісія надасть відповідь, а, можливо, і ні. Комісія приступила до роботи лише в понеділок (18 жовтня, – авт.) Строк для надання результатів перевірки є два місяці. Відповідно, комісія встановить, чи є в діях корупційне правопорушення.

Разом з тим, ексдепутат Волинської обласної ради трьох скликань (2006-2020 рр), колишній директор КП «Волиньприродресурс» (2016-2020 рр) Василь Столяр у коментарі «Силі правди», зазначив, що потрібно звернути увагу і на ряд інших корупційних правопорушень нинішнього директора підприємства. З його слів, він звернувся до заступника голови комісії Волиньради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини законності, боротьби із корупцією Олександра Тиводара із заявою, у якій виклав додаткові факти.

Зокрема, він вважає, що Анатолій Капустюк впродовж кількох років протизаконно не подавав електронні декларації про майно та доходи як заступник директора КП «Волиньприродресурс». Цю посаду він обіймав із березня 2017 року. Однак, повноваження діяти від імені підприємства Капустюк отримав ще з 2016 року, відразу після його створення.

«З 2016 року вказана особа мала генеральне доручення на виконання організаційно-розпорядчих функцій від імені підприємства, що прирівнюється до повноважень директора підприємства в розумінні ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» і також мав право підписувати від імені підприємства будь-які документи», – йдеться у заяві Василя Столяра.

Ексдепутат наголошує, що на сесії обласної ради у лютому 2021 року, коли Капустюка призначали на посаду, він публічно підтвердив, що завод по переробці бурштину, розташований у с. Прилісне, належить саме йому і він його здає в оренду приватній компанії – ТОВ «Надровидобування».

«Вказана інформація міститься також у декларації Анатолія Капустюка за 2020 рік. Також у декларації міститься подарунок на суму 5 мільйонів гривень від власника ТОВ «Надровидобування» Хомина І.Я. та дохід від надання майна заводу в оренду майже на 700 тис. грн., що підтверджує явний конфлікт інтересів, який триває до цього часу.

Тобто, перебуваючи на посаді директора КП «Волиньприродресурс» та маючи дозволи на використання надр, а також маючи договір про співпрацю з ТОВ «Надровидобування», Анатолій Капустюк здає власне майно в оренду останньому для отримання власного прибутку, а не для отримання прибутку комунальним підприємством Волинської обласної ради», – йдеться в заяві Столяра.

Викладені факти Столяр просить врахувати під час службового розслідування щодо Анатолія Капустюка.

 

 

 

 

Читайте також:У Дніпрі дві харків'янки створили шахрайську схему: наживалися на пенсіонерах

Нагадаємо, КП «Волиньприродресурс» Волинська обласна рада створила у 2016 році.

 Юрій Горбач