Курси НБУ $ 39.67 € 42.52
Плюси і мінуси зворотного осмосу: чи встановлювати вдома фільтр

Чи можна пити воду після зворотного осмосу?

Фото alterair.ua.

Плюси і мінуси зворотного осмосу: чи встановлювати вдома фільтр

Технологія очищення води методом зворотного осмосу відома і активно використовується з 70-х років минулого століття

Зворотний осмос: плюси і мінуси його використання

Спочатку методика застосовувалася в медицині і промисловості. Згодом сфера її застосування розширювалася. Сьогодні виробники даного обладнання випускають безліч систем водоочистки, призначених як для промислових, так і для побутових потреб. Ознайомитися з найпопулярнішими моделями домашніх зворотноосмотичних фільтрів можна за посиланням https://shop.alterair.ua/ru/vodopodgotovka-vodoochistka/obratnyj-osmos/. Їх дійсно величезна кількість. Так в чому ж переваги зворотного осмосу і чи існують у цього методу недоліки?

Принцип роботи зворотного осмосу

Очищення води цим методом засноване на використанні пористої мембрани, через яку під тиском 10-12 атмосфер пропускається вода. Мембрана затримує домішки, розміром до 0,0001 мікрона, що дозволяє видаляти з рідини до 99,9% органіки і мінеральних домішок: нітратів, солей, вірусів, важких металів тощо. Якщо описати процес докладніше, це буде виглядати так - оброблена інгібітором вода, за допомогою спеціального роторного або відцентрового насоса, прокачується через мембрану. На виході виходить очищена рідина. З іншого боку мембрани залишається йде на злив забруднений домішками концентрат. Воду після фільтра, як правило, мінералізують до необхідних значень, підвищуючи тим самим її якість. Для цього потрібна установка додаткового фільтра. Чи шкідливий зворотний осмос? Однозначно, ні.

Переваги зворотного осмосу для очищення води

При очевидній користь даної методики водоочищення, більшість людей прагнуть вивчити плюси і мінуси зворотного осмосу більш детально, і це правильний підхід. Вода відіграє величезну роль у формуванні міцного здоров'я. Очищення її від шкідливих домішок - це, в першу чергу, турбота про себе і близьких. І все ж, чому саме зворотний осмос?
Переваги зворотноосмотичної системи фільтрації:

  • універсальність - обладнання може використовуватися в приватних будинках, квартирах, громадських і дитячих установах;

  • можливість підібрати найбільш підходяще для конкретної будови систему - виробники пропонують безліч варіантів моделей і комплектацій в найширшому ціновому діапазоні;

  • робота обладнання здійснюється з мінімальною кількістю енерговитрат, не вимагає величезної кількості ресурсів на технічне обслуговування.

Крім того, система забезпечує постійний запас чистої питної води в будинку, здатний покривати потреби цілої родини.

Недоліки фільтра зворотного осмосу

Тепер розберемося, чи має зворотний осмос недоліки, і якщо такі виявляться, з'ясуємо, наскільки вони значущі. Виробники даного обладнання заявляють про відсутність скільки-небудь серйозних мінусів, і з усією відповідальністю заявляють - зворотний осмос не шкідливий для здоров'я. Єдине, що, мабуть, дійсно, можна позначити недоліком методики - це те, що мембрана не здатна утримувати леткі сполуки, зокрема, хлор. Однак зараз це питання, так само, практично вирішене. Сучасні побутові обратноосмотичні системи забезпечені додатковими вугільними фільтрами, а так же, озонаторами, що практично на 100% вирішує проблему і з хлором. Проте факт залишається фактом, і при покупці системи фільтрації на основі зворотного осмосу, слід обов'язково уточнювати у консультанта, чи забезпечена конкретна модель фільтрами для нейтралізації хлору.

 

 Другим недоліком можна вказати необхідність періодичного очищення фільтрів спеціальними хімічними реагентами, але без цього, так само, на жаль, нікуди. Щоб система зворотноосмотичної фільтрації води прослужила довгий час, за нею потрібно доглядати. Втім, як за будь-якими побутовими приладами. Тому, цей мінус, можна вважати таким лише з натяжкою. Швидше, це особливість експлуатації обладнання.

Чи можна пити воду після зворотного осмосу

Так чи можна пити таку воду? Вода, що пройшла очищення зворотним осмосом і подальшу мінералізацію, відрізняється від водопровідної не тільки ідеальною чистотою, а й приємним, м'яким смаком. Чи варто пити її, не побоюючись за здоров'я? Проаналізувавши зворотний осмос, за і проти нього, можна сказати - так. Очищена таким способом вода абсолютно безпечна для організму людини. Цікавий матеріал на тему: зворотний осмос - користь чи шкода, є у Вікіпедії. Автори зуміли просто і дохідливо пояснити технічні моменти реалізації даної методики, а також розповісти про сфери застосування зворотного осмосу і важливості вживання чистої води.

Реклама Google

Telegram Channel