Українці можуть залишитися без вина і шампанського на Новий рік: дефіцит загрожує всьому світу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Українці можуть залишитися без вина і шампанського на Новий рік: дефіцит загрожує всьому світу

Отакої!

Фото Pixabay.

Українці можуть залишитися без вина і шампанського на Новий рік: дефіцит загрожує всьому світу

У світі може виникнути дефіцит товарного вина і шампанського у святковий зимовий сезон. Справа в тому, що збільшився попит на коробки і пляшки для алкогольних напоїв. Також зросли ціни на доставку товарів по всьому світу

Виробники вин наразі зіткнулися з логістичними проблемами. Американські винороби скаржаться, що на ринку немає пляшок для розливу. Про це йдеться в матеріалі WSJ.

Минулого місяця попит на винні коробки збільшився на 77%, а на винні пляшки – аж на 172%. Річ у тім, що пропозиція не встигає за потребами виробників. Причина – збої в ланцюжках поставок, а більшість тар надходить із Китаю та Індії.

Сильно на ситуацію з поставками у виноробній галузі вплинула пандемія коронавірусу. 

У крайньому разі буде пластик

Як кажуть фахівці, навіть якщо скляних пляшок і далі не буде вистачати, то винороби можуть вдатися до використання пластику. «Пластик кращий за порожні полиці», – заявив власник кількох магазинів алкогольного ритейлера Gary's Wine&Marketplace, який дозволив постачальникам піти на такий захід.

Сильно на ситуацію з поставками у виноробній галузі вплинула пандемія коронавірусу. Дистриб'юторам (фірми і підприємці, які ведуть оптові закупівлі) було важко наздогнати різке зростання споживчого попиту, а закриття підприємств позначилося на ринку праці. За словами експертів у цій галузі, ситуація може в майбутньому погіршитися.

Читайте також: В Україні злетять ціни на сигарети: скільки коштуватиме пачка.

Працівників не вистачає

Як заявив прессекретар PLCB (Рада з контролю за алкогольними напоями Пенсільванії) Шон Келлі, крім порожніх полиць у винних магазинах, незабаром може виникнути нестача співробітників для збільшення продажів. Терміни поки невідомі, сказав фахівець.

Про ситуацію також розповів генеральний менеджер MacArthur Service (роздрібний продавець з Вашингтона) Філ Бернштейн, зазначивши, що проблеми з попитом вплинули на ситуацію. «Ми почули про ці проблеми кілька місяців тому», – сказав він.

Як писав CNN, ціни на доставку товарів зросли по всьому світу. Так, в британській компаніїDrewry Shipping підрахували. що:

  • загальна вартість доставки звичайного контейнера по основним з Азії на Захід зросла на 360% з серпня 2020 року по серпень 2021 року;
  • найбільший стрибок цін відбувся на маршруті з Шанхая (Китай) в Роттердам (Нідерланди): вартість доставки зросла на 659%.

За прогнозами експертів, це призведе також до зростання цін. Як бачимо, одними з таких товарів може стати вино і шампанське.