Перший день у «червоній» зоні: скільки порушників карантину зловили на Рівненщині (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.30 € 30.83
Перший день у «червоній» зоні: скільки порушників карантину зловили на Рівненщині (Відео)

Фото ілюстративне.

Фото: nadvirnamr.gov.ua.

Перший день у «червоній» зоні: скільки порушників карантину зловили на Рівненщині (Відео)

У зв’язку із червоним рівнем епідемічної небезпеки, який почав діяти відсьогодні в Рівненській області, працівники поліції у складі мобільних груп провели понад 600 перевірок щодо дотримання карантинних вимог у закладах, робота яких підпадає під обмеження

Станом на 17.00 год за результатами виявлених правопорушень поліцейські склали 21 протокол за частиною 1 статті 44-3 та винесли 51 постанову за частиною 2 статті 44-3КУпАП про порушення правил карантину. Основні з них: повна відсутність сертифікатів у суб’єктів господарської діяльності та у найманих працівників або їх наявність із однією дозою вакцини, а також за нехтування правилами маскового режиму, повідомляє поліція Рівненщини.

Крім того, під час профілактичного відпрацювання в обласному центрі поліцейські виявили у працівниці одного із відділів торгового центру сертифікат про вакцинацію із явними ознаками підробки, де містився QR-код, який не сканувався, і печатка «неіснуючого» лікаря. За використання завідомо підробленого документа відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 4 статті 358 КК України. Сертифікат вилучили та за результатами експертизи прийматиметься відповідне процесуальне рішення. Іще за одним виявленим аналогічним фактом проводиться перевірка.

Поліцейські виявили у працівниці одного із відділів торгового центру сертифікат про вакцинацію із явними ознаками підробки, де містився QR-код, який не сканувався, і печатка «неіснуючого» лікаря.

Поліцейські вкотре наголошують громадянам і суб’єктам господарювання на необхідності дотримання карантинних обмежень і звертають увагу на адміністративну відповідальність — за порушення встановлених правил і кримінальну — за використання підробних сертифікатів.

Нагадаємо, працівники поліції відповідно до п. 18 постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 мають право проводити перевірку документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.

Правоохоронці здійснюють контроль і вибіркову перевірку дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів на вулицях, у парках, інших громадських місцях (громадських будинках і спорудах, закладах громадського харчування, розважальних закладах (нічних клубах), громадському транспорті) тощо.

Читайте також: Чому на Волині ще не запроваджують червону зону.