Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Чому на Волині ще не запроваджують червону зону

Питання чи довго протримається Волинь.

Фото із сайту ria.ru.

Чому на Волині ще не запроваджують червону зону

Назвали єдину причину, що стримує запровадження червоної зони на Волині

Лише через суттєве збільшення ліжкомісць для хворих на коронавірус Волинь не потрапила до червоної зони карантину, інформує Волиньпост.

Про це йшлося на нараді щодо роботи бізнесу в умовах червоної карантинної зони у Волинській ОДА, в якій взяли участь керівники обласної ради та облдержадміністрації, РДА, міські голови, медики, епідеміологи, правоохоронці та представники бізнесу.

Медики також наголошують на високому рівні летальності.

Наголошувалося, що Волинь стрімко наближається до запровадження червоної зони. Від цього кроку область стримує лише один індикатор – кількість вільних ліжок. Цей показник утримується за рахунок розгортання нових місць у лікарнях, їхню кількість збільшено з 900 до 2 тисяч. Медики також наголошують на високому рівні летальності. Смертність від коронавірусу усе частіше реєструють серед молодих пацієнтів.

Вести роз’яснювальну роботу у своїх колективах і спонукати працівників до вакцинації закликав присутніх заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт: «Звертаюся до бізнесменів, перевізників, керівників приватних і комунальних підприємств, як до союзників, переконати людей імунізуватися. У вас є для цього і інструменти, і можливості. І саме ви повинні бути найбільше зацікавлені у тому, щоб бізнес не закривався, а ваші працівники не йшли масово на лікарняний. Альтернатива цьому єдина – колективний імунітет», - наголосив посадовець.

Читайте також: Лікарі попереджають про коронавірусний колапс: українська медицина ще трошки і впаде

За твердженням головної державної санітарної лікарки області Наталії Янко збити хвилю епідемії та порятувати життя спроможна лише вакцинація. Та попри те, що в області достатня кількість і вакцин, і пунктів щеплень, рівень імунізації проти ковіду становить лише 16%.

Вона також зазначила, що в колективи, кількістю від 50 осіб, виїздять мобільні бригади, і листи з пропозиціями щодо імунізації було надіслано більш як у 500 організацій різної форми власності, однак жодна установа цим не скористалася.

«Між тим, 70% вакцинованих у колективі – це можливість працювати в умовах червоної карантинної зони і не нести збитки. Окрім того, при високому рівні вакцинації під час спалаху інфекції на підприємстві не буде потреби відправляти контактних працівників на двотижневу самоізоляцію, а отже й закривати організацію», - наголосила Наталя Янко.

Читайте також: Війна за життя: показали, як працює ковідна лікарня на Волині (Відео 18+)

Заступник начальника ГУНП у Волинській області Сергій Козак звернув увагу присутніх, що активна антивакцинальна кампанія, розгорнута у соцмережах – це широкомасштабна інформаційна війна. Слідством встановлено, що більшість подібних публікацій продукуються не в Україні. Він також зазначив, що поліція буде вдаватися до законних дій щодо контролю за дотриманням і карантинних обмежень загалом, і тих, що пов’язані з відсутністю щеплень.

«Дуже часто і громадяни, і підприємці апелюють до статті 33 Конституції України, в якій йдеться про право на вільне пересування. Але у цій же статті зазначається: за винятком обмежень, які встановлюються законом. І такі обмеження встановлено Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб», - наголосив правоохоронець.

Він також запевнив, що поліція налаштована на діалог як із суб’єктами господарювання, так і з громадянами, однак і реагування, відповідно до законодавства, обіцяють теж.

Telegram Channel