Шантаж «Газпрому»: Росія пропонує дешевий газ в обмін на відмову від євроінтеграційних реформ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.21 € 30.92
Шантаж «Газпрому»: Росія пропонує дешевий газ в обмін на відмову від євроінтеграційних реформ

Дешевий газ чи курс на Європу?

Фото з відкритих джерел.

Шантаж «Газпрому»: Росія пропонує дешевий газ в обмін на відмову від євроінтеграційних реформ

Російський «Газпром» запропонував Молдові скоригувати угоду про вільну торгівлю з ЄС.

Росіяни хотіли б відкласти узгоджені з Брюсселем реформи енергетичного ринку в обмін на дешевший газ для країни.

 Про це інформує Цензор.НЕТ, посилаючись на Financial Times.

     «Росіяни б'ють по країні в найслабше місце, у невідповідний момент», - повідомило одне з джерел, яке брало участь у переговорах.   

«Газпром» сказав, що знизить ціну, якщо країна буде готова внести поправки до своєї угоди про безмитну торгівлю з ЄС. Він також хотів, щоб Молдова відклала імплементацію правил ЄС, які потребують лібералізації газових ринків та посилення конкуренції.

  Кремль розглядає переговори щодо газу як частину ширшого політичного врегулювання з Молдовою після того, як минулого року до влади прийшла президент Майя Санду. Аналітики у сфері енергетики припускають, що Росія використовує позицію «Газпрому» як єдиного постачальника до Молдови, щоб чинити тиск на уряд країни, який прагне залишити орбіту Москви у напрямку Заходу.

«Росіяни б'ють по країні в найслабше місце, у невідповідний момент», – повідомило одне з джерел, яке брало участь у переговорах. Офіційні особи Молдови днями зустрінуться  в Санкт-Петербурзі з головою «Газпрому» Олексієм Міллером.

Читати такожЧому 40-й квартал у Луцьку без води і тепла