Курси НБУ $ 39.47 € 42.18
Причинами економічної кризи в Україні є корупція та некомпетентність влади – опитування СУП

Опитано тисячу респондентів у всіх регіонах України.

Фото 5 канал.

Причинами економічної кризи в Україні є корупція та некомпетентність влади – опитування СУП

Дослідження виявило певний парадокс у поглядах українців на економіку країни

«Спілка українських підприємців» (СУП) спільно із CIPE Ukraine провела ґрунтовне дослідження громадської думки щодо головних економічних проблем в країні, опитавши 1 тис. респондентів у всіх регіонах України, а також влаштувавши 15 дискусій у фокус-групах з представниками бізнесу, некомерційного сектору та ЗМІ.

Про це у Facebook повідомив співзасновник громадянської платформи «Нова країна», колумніст Валерій Пекар, пише 5 канал.

Люди почали ставитися до бізнесу значно, значно краще та розуміти його роль в економічних процесах…

Він також виклав основні результати та цікаві моменти з першої презентації дослідження.

  • Отже, 84% респондентів вважають, що Україна нині у стані економічної кризи. Найбільше цю кризу відчувають люди віком від 46 років.
  • Основними ознаками кризи називають: відсутність економічної стабільності, зниження купівельної спроможності, постійне підвищення цін на комунальні послуги, низьку якість медичних послуг і високий рівень міграції.
  • У топ-3 причин цієї кризи, на думку опитаних, увійшли: неефективність політичних процесів, повільний темп реформ і війна з Росією. Пекар акцентує, що пандемія коронавірусу – лише на четвертому місці в цьому списку.
  • Серед причин малої ефективності реформ називають: корупцію, активну протидію з боку олігархів і некомпетентність чиновників. Також спікер виокремлює недостатнє інформування про реформи з боку влади – у форматі «від ідеї до реалізації».
  • В очах українського суспільства є три (відносно) успішні реформи: Збройних сил, діджиталізація та децентралізація. Три найбільших провали, причому для усі сіх груп респондентів: судова, правоохоронна і антикорупційна реформи у їхньому нинішньому вигляді.
  • Найбільше опитаних (41%) відносять впровадження реформ до відповідальності президента України – Кабмін та Верховну Раду в цьому контексті згадують значно рідше. Серед головних причин провалу економічних реформ: непрофесійність уряду, корупція, діяльність Верховної Ради.
  • При цьому 59% респондентів вважають необхідним ще сильніше посилити роль уряду в економіці, а діяльність приватних підприємств – більше регулювати. Хоча підприємцям довіряє, повністю чи частково, 80-85% опитаних (залежить від того, як сформулювати питання), а уряду – лише 37%.

Отже, згідно з опитуванням, представники бізнес-спільноти користуються в українців найвищим рівнем довіри – разом із Збройними силами та релігійними інституціями. А Кабінет Міністрів – найнижчим, разом із судами та олігархами. Проте саме уряду, на думку респондентів, необхідно дати більше важелів втручання в економіку та регулювання підприємництва.

Читайте також: Влада може фальсифікувати вибори на Вінниччині, - лідерка партії «Голос»​.

«Мій висновок: традиційні уявлення про негативне ставлення населення до підприємців вже час переглянути. Люди почали ставитися до бізнесу значно, значно краще та розуміти його роль в економічних процесах… Але в голові у пересічного громадянина поки що економічна каша, і з цим треба працювати журналістам та економістам», – пише Пекар.

Він резюмував: «Обираючи між високим економічним зростанням попри нерівність, з одного боку, та подоланням нерівності ціною економічного зростання, з іншого боку, респонденти (вибірка репрезентативна щодо всього дорослого населення, окрім окупованих територій) дали голоси за ці дві альтернативи 50:50. Це дуже, дуже серйозний сигнал. Якщо так буде й далі, Україна матиме сильний соціальний запит на економічну свободу».

Реклама Google

Telegram Channel