
Україна і Туреччина можуть поглибити співпрацю у військово-технічній сфері.
В Україні планують налагодити повномасштабне виробництво безпілотників Bayraktar
26 жовтня Збройні сили України (ЗСУ) вперше застосували бойовий розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar, придбаний у Туреччини, в районі проведення Операції об'єднаних сил (ООС) на Донбасі за наказом головнокомандувача генерал-лейтенанта Валерія Залужного
В Україні планують налагодити повномасштабне виробництво безпілотних літальних апаратів Bayraktar, яке може розпочатися вже найближчим часом, заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України у Туреччині Василь Боднар.
У своєму інтерв'ю виданню «Радіо Свобода» він зазначив, що виробничі потужності, на яких виробляють Bayraktar у Туреччині, уже заповнені, тому турецька сторона зацікавлена у відкритті нового заводу з виробництва безпілотників.
«Bayraktar зацікавили зараз багато країн, і вже є попередні контракти з деякими європейськими державами... І виробничі потужності в Туреччині, мені здається, досить заповнені. Тому додаткові виробничі потужності повного циклу також і в інтересі турецької сторони, щоб освоювати нові ринки і спільно проводити як випробування, так і пізніше, можливо, навчання деяких іноземних колег, аби володіти цією технологією та спільно формувати оборонну сферу», - наголосив дипломат.
Невдовзі в Україні з'явиться центр розвитку та ремонту безпілотників Bayraktar, а також навчальний центр, створення якого передбачено меморандумом, підписаним між компанією-виробником турецьких безпілотників та Міністерством оборони України.
Він заявив, що невдовзі в Україні з'явиться центр розвитку та ремонту безпілотників Bayraktar, а також навчальний центр, створення якого передбачено меморандумом, підписаним між компанією-виробником турецьких безпілотників та Міністерством оборони України.
«Це питання, мабуть, місяців, а не років. І вже роботи ведуться щодо того, аби виділити відповідну земельну ділянку, щоб розпочати предметні роботи зі спорудження цього центру збереження та ремонту. І так само паралельним треком йдуть роботи щодо створення виробничих потужностей і започаткування виробництва Bayraktar в Україні. Я не скажу конкретних часових рамок, щоб не створювати помилкове враження... але насправді роботи ідуть досить швидкими темпами, і це точно не роки, а місяці», - наголосив Боднар.
Він додав, що Київ та Анкара будують свої відносини на основі стратегічного інтересу та взаємної технологічної сумісності.
Читайте також:«З когорти героїв»: помер легендарний ветеран Другої світової Іван Залужний
