Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
У Польщі почали тестувати українську вакцину проти коронавірусу

Весь світ шукає порятунок від коронавірусу.

Фото з відкритих джерел.

У Польщі почали тестувати українську вакцину проти коронавірусу

На мишах у Польщі почали тестувати українську вакцину проти COVID-19, яку створили на основі дріжджів

У лабораторії у Гданську на мишах тестують українську вакцину проти коронавірусного захворювання. Під час дослідження мають встановити, чи викликає препарат імунну відповідь.

  Про це «Радіо Свобода» розповів керівник Інституту біології клітин у Львові, академік Андрій Сибірний, повідомляє Hromadske.

  Торік Інститут отримав грант на 10 мільйонів грн на розробку вакцини, проект розрахований на півтора року і наразі добігає до завершення.

 За словами Сибірного, вакцина становить собою білок або декілька білків коронавірусу, зокрема білок-«шип» — за його допомогою вірус проникає в клітини й розмножується. «Найважливіше, щоб там був рецептор — та ділянка, якою той вірус хапається за рецептор людських клітин в альвеолах легень. Але ще ми синтезуємо на спеціальних дріжджах, гуманізованих, які модифікують білки, й інші білки коронавірусу. Ця суміш більш ефективно діятиме, викликаючи появу антитіл», — сказав Сибірний.

 Сибірний сумнівається, що розробку вакцини завершать, оскільки необхідні лабораторні дослідження ефективності, а також випробування на приматах і добровольцях.

   Наразі на завершальному етапі у Польщі тривають експерименти на звичайних мишах із визначення імуногенності препаратів. Результат буде відомий за 2-3 тижні.

Потім польські науковці у Кракові продовжать дослідження на трансгенних мишах, які вразливі до людського коронавірусу. Їх заражатимуть вірусом та вводитимуть вакцину.

 За словами Сибірного, в Україні немає лабораторій, які розмножують коронавірус, тому й звернулися до польських колег.

«... проситимемо колег у Кракові провести експеримент на трансгенних мишах після зараження коронавірусом. Бо це єдина лабораторія у Польщі, яка розмножує коронавірус. Не знаю, чи до кінця року завершимо дослідження на трансгенних мишах... На перевірці вакцини на мишах наш проект добігає кінця», — сказав керівник львівського інституту.

 Сибірний сумнівається, що розробку вакцини завершать, оскільки необхідні лабораторні дослідження ефективності, а також випробування на приматах і добровольцях.

«Дуже сумніваюсь, що Україна доведе справу з нашою розробкою, якщо вона буде успішною, на випуск очищених білків. Тому що це дорого і немає технології. Вакцину потрібно зареєструвати, а отримати міжнародний сертифікат надзвичайно складно», — зазначив науковець.

  Водночас українські науковці продовжують роботу над ще одним препаратом проти COVID-19, який може бути у вигляді спрею, мікстури чи таблеток. За словами Сибірного, щоб отримати цю вакцину у великій кількості, потрібно виростити лише клітини дріжджів. А для цього використовують звичайні колби. Цей препарат також тестуватимуть у Польщі. Але спершу необхідно отримати грант від Національного фонду досліджень.

  Президент Володимир Зеленський у квітні 2020-го пообіцяв українським академікам мільйон доларів за винайдення вакцини чи ліків проти коронавірусу. Уже 20 жовтня в Офісі президента повідомили, що Зеленському показали перші результати української вакцини, яка пройшла фазу доклінічних випробувань.

 Однак глава МОЗ Віктор Ляшко заявляв, що Україна не розраховує на створення власної вакцини. Мовляв, група дослідників розробила концепт препарату, держава це підтримала, але проводити наступні дослідження державні установи не можуть, бо не мають підприємств з виробництва вакцин.

  На тлі цього МОЗ підтримувало скасування патентів на вакцини, що вже активно використовують. Це дозволило виробляти препарати в Україні та не чекати на постачання з-за кордону.

Планується, що у 2022 році у Харкові вироблятимуть вакцину CoronaVac китайської фармкомпанії Sinovac Biotech.                          

Читати також:Як хворіють на ковід вакциновані

 

Telegram Channel