
Чи пускають невакцинованих покупців?
Як у Луцьку працює Старий ринок в умовах карантину
Волинь потрапила до «червоної» зони епіднебезпеки, відтак із 8 листопада на її території діють певні обмеження, які стосуються й ринків.
Зранку 9 листопада на Старому ринку досить людно.
Чимало відвідувачів заходять на територію ринку без масок, проте контролери та охорона роблять відвідувачам зауваження та просять одягнути маски, повідомляє ІА ВолиньPost.
Нагадаємо, міські ринки працюватимуть із додатковими обмеженнями. Продовольчі ринки працюватимуть так, як і працювали (з дотриманням карантинних вимог).
Натомість речові ринки (непродуктові) мають додаткові обмеження, зокрема:
- підприємці та продавці повинні бути 100 % вакциновані або мати ПЛР-тест, який дійсний 72 години;
- споживачі повинні бути вакциновані або з дійсним ковідним ПЛР-тестом.
У рядах непродовольчих товарів чимало контейнерів зачинені. Продавці, які торгують не питають у покупців про наявність відповідних документів.
Через те, що багато велика кількість продавців не має другої дози вакцинації, наразі відкриті лише 15% з усіх контейнерів.
За словами продавців, директор ринку суворо вимагає, аби усі були або вакциновані двома дозами, або мали негативний результат ПЛР-тесту, або довідку від сімейного лікаря про одужання. Вони зауважують, що поки не мають права вимагати цього від покупців.
Завідувач Центрального ринку Андрій Лісовець розповів, що у суботу, 6 листопада, підприємців, які торгують непродовольчими товарами, попередили про те, що на Волині запроваджуть «червону» зону. Через те, що багато велика кількість продавців не має другої дози вакцинації, наразі відкриті лише 15% з усіх контейнерів.
«Продовольча група працює у звичайному режимі. При входах на ринок стоять люди, які перевіряють масковий режим та дотримання усіх санітарних норм. Також є контролери, які весь день ходять по території та проводять перевірки. Всі суб’єкти підприємницької діяльності проінформовані про те, що в разі непопередження та обслуговування покупців без сертифіката, до них застосують штрафні санкції згідно із законодавством. Зазначу, що кожен підприємець несе відповідальність за робоче місце та покупців, яких він обслуговує. Пройшовши по території промислової групи, я бачу дуже мало відкритих контейнерів – приблизно 15%», – прокоментував ситуацію завідувач Старого ринку.




