Курси НБУ $ 36.69 € 39.54
Білоруська сторона готується до масштабної спроби штурму кордону, – прикордонники

Деякі намети зникли з табору, а «іноземці отримують інструкції, обладнання та газ» від білоруських служб.

Фото polskieradio.pl.

Білоруська сторона готується до масштабної спроби штурму кордону, – прикордонники

За словами Прикордонної служби Польщі, у неділю білоруські спецслужби готують масовий прорив польського кордону, до якого прибуває все більше озброєних силовиків

Білоруська сторона сьогодні готується до масштабної спроби перетину кордону. Про це у неділю повідомили в Прикордонній службі Польщі та додали, що все більше груп озброєних функціонерів прибуває у район табору в Кузьниці, а мігранти отримують від білоруських служб, серед іншого, газ, повідомляє Польське радіо.

«Після «спокійної» ночі в околицях табору в Кузьниці ми зараз спостерігаємо, що до цього місця прибуває все більше груп озброєних функціонерів білоруських служб. Помічаємо рух серед мігрантів. Також є фургон телевізійного мовлення», – повідомили польські прикордонники у Twitter.

Також додано, що деякі намети зникли з табору, а «іноземці отримують інструкції, обладнання та газ» від білоруських служб.

«Видно, що білоруська сторона сьогодні готується до великої спроби перетину кордону. Наші сили готові діяти», – написано у дописі.

У неділю Міністерство національної оборони поінформувало, що в районі села Шудзялово білоруські функціонери закидали камінням польських солдатів. Ніхто не постраждав.

У свою чергу, речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин повідомив у Twitter, що «з боку Білорусі на кордоні з Польщею щомиті з’являються люди, які загострюють ситуацію». «Цей чоловік стріляв у повітря, а потім намагався пошкодити польську кордонну загорожу», – написав він, додавши фотографію чоловіка в формі.

Також у неділю Міністерство національної оборони поінформувало, що в районі села Шудзялово білоруські функціонери закидали камінням польських солдатів. Ніхто не постраждав.

Речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин написав у Twitter у неділю про транспортування будівельних уламків та каміння з білоруських будівельних заводів до кордону з Польщею, які мають використовуватися проти польських офіцерів і солдатів.

З початку року польські прикордонники зареєстрували понад 33 тисячі спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону, з яких майже 17,3 тис. у жовтні, майже 7,7 тис. у вересні та понад 3,5 тис. у серпні.

До середини наступного року на кордоні з Білоруссю мають звести сталевий паркан із колючим дротом та електронними пристроями. Загорожу вздовж кордону з Білоруссю побудують на відрізку 180 км на Підляшші. Річка Буг є природною перешкодою на Люблінщині. Загалом висота паркану становитиме 5,5 м. Уздовж кордону будуть встановлені датчики руху, а також денні та нічні камери.

Читайте також: Показали, як білоруські військові ламали паркан на кордоні для прориву мігрантів (Відео)

Telegram Channel