Куди готуються вивозити відпрацьоване паливо Рівненської АЕС
Рівненська атомна електростанція першою в Україні підготувалася до вивозу відпрацьованого палива
Рівненська атомна електростанція першою в Україні підготувалася до вивозу відпрацьованого палива. На енергоблоці випробували обладнання та завершили усі випробування, – розповів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, йдеться на сайті атомки.
Відповідно до нової програми Кабміну відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС буде зберігатися в Централізованому Сховищі у зоні відчуження ЧАЕС протягом наступних ста років, – йдеться у повідомленні пресслужби Рівненської АЕС.
Відповідно до нової програми Кабміну відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС буде зберігатися в Централізованому Сховищі у зоні відчуження ЧАЕС протягом наступних ста років
Одним з етапів підготовки до вивантаження палива була модернізація кранів реакторних відділень, – розповів генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.
«Складність полягала у тому, що виробників обладнання таких кранів не залишилося не лише в Україні, а й на території колишнього Союзу. Тому важливо було знайти як постачальників, так і підрядників із необхідним рівнем компетенції, адже це обладнання першого класу безпеки для атомних станцій, – прокоментував заступник генерального директора РАЕС з капітального будівництва Сергій Куроєдов.
Реконструкцію подібного крану провели на третьому енергоблоці Рівненської атомної електростанції, – зазначив гендиректор РАЕС Павлишин.
«Замінили майже все основне та електротехнічне обладнання полярного крана, системи управління, зв’язку тощо. Наразі аналогічна модернізація кранів триває на всіх енергоблоках РАЕС», – додав Павлишин.
Наразі, за словами гендиректора, готують документи для отримання відповідних дозволів.
Читайте також:«Слава Аллаху» звучало також: у СБУ Рівненщини розповіли про лист щодо підготовки вибуху на РАЕС