Мінкульт рекомендує знести незаконну будову в історичній частині Луцька - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.32 € 32.11
Мінкульт рекомендує знести незаконну будову в історичній частині Луцька

Нині там поруч парковка.

Фото Суспільного.

Мінкульт рекомендує знести незаконну будову в історичній частині Луцька

Наразі будівельні роботи на Богдана Хмельницького, 53 не ведуться. На прилеглій території розміщена стихійна парковка

Будову, яку три місяці тому звели в історичній частині Луцька на вулиці Богдана Хмельницького, потрібно демонтувати. Про це Міністерство Культури України повідомило листом Волинську ОДА, розповів Суспільному начальник відділу охорони культурної спадщини області Віталій Стрільчук.

Будівництво без дозвільних документів розпочали в історичній частині Луцька, яка прирівнюється до охоронної зони національного значення. Інформацію про будівельні роботи і нову одноповерхову споруду у серпні надіслали в Міністерство культури та інформполітики. За словами Віталія Стрільчука, відповідь отримали 18 жовтня.

– Міністерство в межах повноважень вивчило ситуацію і поінформували для вжиття заходів – знесення незаконного будівництва новостворену державну інспекцію містобудування та архітектури в Києві та Офіс генпрокурора, – зазначив начальник відділу охорони культурної спадщини ОДА.

Журналісти намагалося отримати коментар у ініціатора будівельних робіт, але адвокат Богдан Ульчак, який представляє інтереси цієї особи, сказав телефоном, що від коментарів вона відмовляється.

Якщо фахівці встановлять, що замовник зводив будівлю без дозволів, на нього складуть адмінпротокол. Рішення про демонтаж прийматиме суд.

Наразі цю справу розслідує поліція за кримінальною статтею про «самоуправство»,– розповіла речниця Нацполіції Волині Ольга Бузулук. З її слів, поліція отримала лише документи на здійснення реконструкція старої будівлі. «Власник земельної ділянки продав у 2020 році ту будівлю іншому власнику, відповідно реконструкцію він здійснювати має право», – розповіла речниця.

Лист із Мінкульту надійшов також у місцеву прокуратуру та в Державну інспекцію архітектури та містобудування України. Як розповів у коментарі Суспільному директор департаменту ДІАМ Олексій Харченко, наразі фахівці з'ясовують статус охоронної зони, якщо вона у їх компетенції – почнуть перевірку.

Як зазначив директор департаменту Держінспекції та містобудування України Олексій Харченко, якщо фахівці встановлять, що замовник зводив будівлю без дозволів, на нього складуть адмінпротокол. Рішення про демонтаж прийматиме суд.

Читайте також: Ринок землі: у Волинській області вона – найдешевша