Спецоперація на кордоні з Білоруссю: волинські силовики повідомили деталі (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
Спецоперація на кордоні з Білоруссю: волинські силовики повідомили деталі (Фото)

В операції задіяні представники всіх підрозділів поліції, які повною мірою виконуватимуть поставлені перед ними задачі.

Фото ІА Волинські новини.

Спецоперація на кордоні з Білоруссю: волинські силовики повідомили деталі (Фото)

Спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся» на українсько-білоруському кордоні стартувала 24 листопада

Якою є ситуація на кордоні станом на сьогодні та чи пов’язують такі активні дії не лише з нелегальними мігрантами, а й з накопичення військ РФ поблизу кордону, інформує ІА Волинські Новини.

До операції, яку координує Державна прикордонна служба України, залучили Національну гвардію, Національну поліцію, ЗСУ, Міграційну службу та інші резерви.

Як розповіла речниця Луцького прикордонного загону Маргарита Вершиніна, інформація про кількість особового складу серед прикордонників, залучених до операції «Полісся» – з обмеженим доступом.

За її словами, основна мета активних дій – недопущення незаконного перетину кордону групами нелегальних мігрантів, а також припинення будь-якої іншої протиправної діяльності на кордоні.

 Основна увага учасників операції «Полісся» направлена саме на протидію нелегальним мігрантам та порушення кордону великими групами осіб.

– У рамках цієї операції відбувається посилення особовим складом, технікою. Відбувається виставлення спільних прикордонних нарядів прикордонників і нацгвардійців, а також прикордонників з поліцейськими. Працюють контрольні пости, які здійснюють перевірку автотранспорту, автостанцій з метою виявлення можливих нелегальних мігрантів та засобів і предметів, заборонених до перевезення, – розповіла Маргарита Вершиніна.

На запитання, чи пов’язана така концентрація силових структур на українсько-білоруському кордоні з розташуванням та переміщенням вздовж нього військ РФ, речниця прикордонників відповіла, що основна увага учасників операції «Полісся» направлена саме на протидію нелегальним мігрантам та порушення кордону великими групами осіб.

«На сьогодні на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України і тому правоохоронні органи спільними зусиллями вже вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці. Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася. Головне її завдання– не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну і для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил», – розповіла речниця НГУ, старший лейтенант Аліна Новікова.

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією організували роботу Міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях, на тактичному (районному) рівні утворено координаційні групи управління, куди входять представники взаємодіючих відомств.

– Контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів. В охороні кордону активно застосовуватимуть для патрулювання і моніторингу авіацію, безпілотні авіаційні комплекси, а також технічні засоби спостереження», – інформує речниця НГУ.

За її словами, передбачене суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону. У межах контрольованих прикордонних районів виставлятимуть контрольні пости на автомобільних дорогах та патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону, перевірки автобусних та залізничних станцій, проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

До спецоперації «Полісся» залучили і представників Національної Поліції України.

Як повідомила речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук, станом на 27 листопада, у Нацполіції достатньо сил і засобів для виконання поставлених завдань. У операції задіяні представники всіх підрозділів поліції, які повною мірою виконуватимуть поставлені перед ними задачі.

Читайте також: Люди готові прийняти захисників навіть у себе вдома