На Волині у працівників їдалень виявили небезпечний стафілокок: відомо де - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
На Волині у працівників їдалень виявили небезпечний стафілокок: відомо де

 Не менше ста серйозних людських хвороб безпосередньо пов’язані із золотистим стафілококом.

Фото ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» та сайт МОЗ України.

На Волині у працівників їдалень виявили небезпечний стафілокок: відомо де

Фахівці ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб» продовжують  здійснювати візити для раптового обстеження працівників харчоблоків закладів освіти Волині на золотистий стафілокок

За результатами лабораторних досліджень, станом на 26 листопада в області дослідили зразки  у 946 працівників 308 закладів освіти, носійство золотистого стафілококу виявили в 8,6% випадків.

При обстеження 431 працівника в 149 закладах дошкільної освіти в 40 (9,2%) виявлено носійство золотистого стафілококу, в 143 школах обстежено 435 осіб персоналу харчоблоків, в 35 випадках (8%) виявлено стафілокок. При обстеженні 52 осіб персоналу інтернатних закладів у 6 (11,5%) осіб  результат був позитивний .

 Золотистий стафілокок зареєстровано в працівників навчально-виховних закладів  у всіх районах області:

  • Володимир-Волинському районі – в 7,5% обстежених працівників;
  • Ковельському районі – в 7,5% працівників;
  • Камінь- Каширському районі – в 11.5% працівників;
  • Луцькому районі – в 11.5% працівників.

Про результати досліджень повідомили Міністерству охорони здоров’я України, Держпродспоживслужбі. Направлені відповідні листи структурним підрозділам освіти та охорони здоров’я на місцях, вони мають вжити відповідних заходів реагування в рамках закону, в тому числі — відсторонення носіїв від роботи на час лікування та до цілковитого одужання та повторного обстеження.

 Інкубаційний період процесу залежно від знаходження осередку інфекції може тривати декілька годин або декілька днів.

Частина біологічних матеріалів — на стадії опрацювання. Наразі раптові перевірки тривають.

Медики повідомляють, що не менше ста серйозних людських хвороб безпосередньо пов’язані із золотистим стафілококом. Мікроб надзвичайно стійкий в зовнішньому середовищі. Багато бактерій мають таку стійкість, але при несприятливих чинниках вони гинуть, залишаючи спори. При цьому, золотистий стафілокок живе під прямими сонячними променями 12 годин, витримує температуру 150 градусів більше 10 хвилин, не гине в етиловому спирті, виживає в розчині натрію хлориду і перекис водню йому не страшний. Інкубаційний період процесу залежно від знаходження осередку інфекції може тривати декілька годин або декілька днів.

Читайте також: У Луцьку закрили популярний нічний клуб

 

 

 

 

Джерело: ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ» та сайт МОЗ України.