В українців може з'явитися нове свято – День борщу - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.40 € 32.19
В українців може з'явитися нове свято – День борщу

Ви підтримуєте таку ідею?

Фото Pixabay.

В українців може з'явитися нове свято – День борщу

Автори ініціативи – ряд народних депутатів від «Слуги народу», «Голосу», «Європейської Солідарності», груп «Партія «За майбутнє» та «Довіра», а також від позафракційних

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт постанови про встановлення Дня українського борщу.

Текст документа на сайті парламенту наразі ще не оприлюднено, передає УНІАН.

День українського борщу має стати фантастичним святом, коли українці би влаштовували фестивалі нашої кухні, готували страву вдома та навіть влаштовували змагання на найсмачніший борщ.

Раніше один з авторів законопроєкту, народний депутат від «Голосу» Ярослав Юрчишин на свої сторінці у Facebook зазначив: «Панівна більшість українського народу любить червоний борщ та куштує його як на свята, так і просто коли є змога. Але ж любов - то і відповідальність, правда? Тому в нашій відповідальності доносити всьому світу, що борщ - то наше, українське. А також в наших правах офіційно затвердити борщ як візитівку багатезної української кухні».

Так, зауважив Юрчишин, він спільно з колегами зареєстрував відповідний проєкт постанови щодо встановлення кожної другої суботи вересня Днем українського борщу.

Читайте також: Нехай москалі хлебчуть щі. А борщ — таки український!

«День українського борщу має стати фантастичним святом, коли українці би влаштовували фестивалі нашої кухні, готували страву вдома та навіть влаштовували змагання на найсмачніший борщ. Це - підтримка українського духу та популяризація чогось винятково українського. Зрештою, один з тих туристичних магнітів, які нам так необхідні», - підсумував депутат.

Боротьба за борщ

На початку жовтня 2020 року Міністерство культури країни вирішило, що борщ слід внести до списку нематеріальних елементів української культурної спадщини.

Київ домагається, щоб міжнародна спільнота визнала Україну місцем історичного походження борщу, включивши його в список культурної спадщини ЮНЕСКО.

Спробуйте подайти борщ у... хлібній тарілці.

Як писали раніше в Atlantic Council, ця кампанія - черговий крок в українських зусиллях дистанціюватися від Росії, чиї твердження про історію, культуру, мову і навіть кулінарію часто затьмарюють українців на світовій арені.