В Україні хочуть скасувати перенесення на будні деяких святкових вихідних - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
В Україні хочуть скасувати перенесення на будні деяких святкових вихідних

Фото ілюстративне.

Фото: УНН.

В Україні хочуть скасувати перенесення на будні деяких святкових вихідних

Йдеться про два свята

У вересні цього року Мінкульт спільно з Інститутом національної пам'яті активно говорили про те, що від наступного року нібито можуть перестати переносити вихідні на будній день, якщо свято припадає на суботу чи неділю. Однак, як пояснив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, це стосуватиметься лише двох святкових дат, повідомляє ТСН.

Так, за словами міністра, мова йде про 8 березня та 1 травня. Тобто планується, що, якщо ці свята припадуть на суботу або неділю, то на найближчі будні дні вихідні переноситися не будуть.

«Це комплексне питання стосовно всіх свят і офіційних, і неофіційних. Серед них було обговорення того, що лише два свята, мова йде не про переніс свята, а про переніс вихідних, це 1 травня та 8 березня. Це загальноєвропейська традиція і навіть у Радянському союзі не було наступного дня вихідного», - зазначив очільник Мінкульту.

Мова йде про 8 березня та 1 травня. Тобто планується, що, якщо ці свята припадуть на суботу або неділю, то на найближчі будні дні вихідні переноситися не будуть.

Водночас Ткаченко наголосив, що це не стосуватиметься усіх інших традиційних та офіційних свят.

«Усі інші традиційні свята: Новий рік, Різдво, Пасха, Трійця - залишається так як і було, тобто вихідні будуть переноситися на будні дні», - пояснив міністр та додав, що офіційно фінального документу щодо цього ще немає.

Читайте також: Розповіли, скільки вихідних матимуть українці у грудні.