Зеленський призначив 28 нових суддів: двоє з них судили учасників Євромайдану - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 28.37 € 32.06
Зеленський призначив 28 нових суддів: двоє з них судили учасників Євромайдану

Недоброчесні судді знову судитимуть.

Фото Суспільне.

Зеленський призначив 28 нових суддів: двоє з них судили учасників Євромайдану

Указами президента №610, №612, №613, №614, які опублікували на сайті Офісу президента, призначено 28 нових суддів. Серед них, – двоє суддів Майдану, – Ключник та Заруба

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на фундацію DEJURE.

Як зазначається, у цьому указі – судді Майдану Андрій Ключник зі Святошинського райсуду Києва та Петро Заруба з Дарницького райсуду Києва, які вели під командуванням тодішнього режиму справи учасників майдану.

Як нагадує організація, у 2018 році судді були визнані такими, що не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

Ключник отримав негативний висновок тому, що у 2014 році ув'язнив активіста Революції Гідності Олександра Костура через його участь у протестах.

Зокрема відомо, що Ключник отримав негативний висновок тому, що у 2014 році ув'язнив активіста Революції Гідності Олександра Костура через його участь у протестах. Згодом:

  • тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції дійшла висновку, що рішення судді Ключника щодо Костура суперечило закону;
  • однак Вища кваліфкомісія суддів припинила дисциплінарне провадження через закінчення терміну притягнення до відповідальності.

Щодо судді Петра Заруби, то Громадська рада доброчесності також дійшла негативного висновку щодо нього. Все тому, що суддя позбавив водійських прав на три місяці представницю «Автомайдану». Рішення ухвалив нібито через порушення вимоги зупинитися на вимогу поліції.

Читайте також: Чи вдасться зберегти на Волині шахтарську здравницю?.