Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
Науковці розробляють вакцину від раку

Було б чудово.

Pink ribbon for breast cancer awareness. Female patient listening to doctor in medical office. Support people living with tumor illness.

Фото: Getty Images.

Науковці розробляють вакцину від раку

Вчені пацють над новою мРНК-вакциною, яка може захистити від раку шкіри

Нове дослідження на мишах наблизило вчених до створення мРНК-вакцини від раку шкіри, пеедають Сikavosti. Вчені з фармацевтичного коледжу Університету штату Орегон (OSU), можливо, тільки що розробили вакцину, яка захистить від раку шкіри, викликаного дією сонячних променів. Вакцина буде являти собою матричну або інформаційну РНК, таку ж технологію використовують Moderna і Pfizer для боротьби з COVID-19.

Вона навчить організм виробляти додаткові антиоксидантні білки, підвищуючи його здатність захищати ДНК від пошкоджень, викликаних сонячним світлом.

Вчені сподіваються, що люди з підвищеним ризиком раку шкіри зможуть вакцинуватися один раз на рік для додаткового захисту від сонячних променів.

«Понад 40 років дослідники розглядали харчові антиоксиданти як можливе джерело недорогих агентів з низьким рівнем ризику для профілактики раку. Але вони не завжди добре себе показали в клінічних випробуваннях, а в деяких випадках навіть були шкідливі. Звідси і необхідність спробувати втрутитися за допомогою нових хіміопрофілактичних агентів, таких як мРНК — вакцина» – йдеться в заяві Арупа Індра, професора фармацевтичних наук OSU і керівника дослідження.

У дослідженні на мишах дослідники видалили тіоредоксинредуктазу 1 (TR1, кодовану геном TXNRD1) з їх антиоксидантних систем, щоб оцінити, як білок впливає на захист меланоцитів — спеціалізованих клітин шкіри, які виробляють пігмент меланін. Виявилося, що без TR1 проліферація меланоцитів значно знижувалася. Таким чином, вчені прийшли до висновку, що TR1 безпосередньо впливає на меланоцити, які відповідають за запобігання раку шкіри. Якщо вакцина зможе генерувати більше TR1, то зможе захистити від викликаного сонцем УФ-пошкодження клітин. Вчені сподіваються, що люди з підвищеним ризиком раку шкіри зможуть вакцинуватися один раз на рік для додаткового захисту від сонячних променів. Дослідження опубліковане в Journal of Investigative Dermatology.

Читайте також: «Навіть невіруючий скаже – справжнє диво!»: 6-річний львів’янин 365 днів був у комі й одужав на Святвечір.

Реклама Google

Telegram Channel