Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
У колекції ковельського музею з’явився куфр

Після того, як з'ясували, хто є власницею експонату, музею також передали шкільне свідоцтво жінки та родинну світлину.

Фото Суспільне Волинь.

У колекції ковельського музею з’явився куфр

Ковельському історичному музею передали старовинну весільну скриню першої третини 20 століття, яка належала жительці села Черемошне колишнього Ковельського повіту

Про це розповіла «Суспільному» головна зберігачка фондів музею Мирослава Мороз.

Скриня дерев’яна, пофарбована у темно-коричневий колір та має металеві смуги червоного кольору, тож раніше зачинялася на ключ. Мирослава Мороз зазначила: на кришці жовтою фарбою нанесено літеру «М», проте її значення достеменно невідоме.

 

 «Зазвичай в історії літера на якому предметі означала ім'я власника, проте в цьому випадку збігу немає. Тому це для нас ще робота – з'ясувати значення», – розповіла музейниця.

Ми проводили дослідницьку роботу, бо ми ще точно не знали, чия скриня і як потрапила в район.

Зі слів Мирослави Мороз, після смерті Євдокії Панасюк (власниці скрині – Ред.) її донька у 90-х роках подарувала мамину скриню у музей Ковельської виховної колонії. Після закриття колонії, яке  відбулося у 2020 році, скриню нещодавно вирішили передати історичному музею в Ковелі.

«Ми проводили дослідницьку роботу, бо ми ще точно не знали, чия скриня і як потрапила в район. З'ясували, що це скриня Євдокії Панасюк. У 1937 році сім’я Панасюків як трудові емігранти виїхали у Бессарабію, а в 1940-му році повернулися додому на Волинь», – зазначила музейниця.

Мирослава Мороз каже: після того, як з'ясували, хто є власницею експонату, музею також передали шкільне свідоцтво жінки та родинну світлину.

Сім'я Панасюків. Зліва направо: Євдокія Панасюк (власниця скрині), її невістка, Григорій Панасюк (чоловік).
Сім'я Панасюків. Зліва направо: Євдокія Панасюк (власниця скрині), її невістка, Григорій Панасюк (чоловік).

 Окрім нового експонату, у музеї є мальована скриня початку 20 століття, яка прикрашена рослинним орнаментом. Зі слів головної зберігачки фондів музею, на Поліссі такі скрині називали «куфр».

Читайте також: Холерик Василько любить яблука і… газету «Волинь»​.

Що відомо

  • У Ковельському історичному музеї з’явився новий експонат – підлоговий механічний годинник 30-их років минулого століття старовинної годинникової майстерні Franza Hermle.
  • Ковельський історичний музей поповнився італійськими предметами інтер'єру: антикварні диван та два крісла у стилі бароко кінця 19-початку 20 століття. Серед останніх надходжень у листопаді минулого року – дитячий візок-колиска та стіл для настільних ігор.
  • Влітку 2021-го в колекції монет Ковельського історичного музею з'явилася рідкісна для області річ – монета Кримського ханства XVIII століття.
Telegram Channel