Курси НБУ $ 29.25 € 31.18
В музей Володимира-Волинського львівські реставратори передали 11 унікальних предметів (Фото)

Виставка давніх волинських ікон експонуватиметься в історичному музеї ім. О. Дверницького протягом лютого.

Фото Офіційний сайт Володимира-Волинського.

В музей Володимира-Волинського львівські реставратори передали 11 унікальних предметів (Фото)

26 січня в історичному музеї ім. О. Дверницького відбулось відкриття виставки предметів сакрального мистецтва XVIII-XIX століть

У виставці представлені ікони, скульптури та дерев’яний хрест із надписами. Це остання партія відреставрованих експонатів, яку нещодавно передали  музею працівники Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.  

Як зазначив під час відкриття виставки директор історичного музею Володимир Стемковський, співпраця з львівськими реставраторами розпочалась більше десяти років тому і за цей час за кошти державного бюджету було відновлено понад пів сотні ікон та скульптур, які зберігаються у фондосховищах музею міста Володимир. Серед них чимало унікальних та рідкісних експонатів. До музею вони потрапили в роки закриття храмів у Володимир-Волинському районі. Проте достеменно невідомо з храму якого саме села кожна ікона. Крім цього, ікони є як католицькі, так православні. 

Нині гостро стоїть питання розширення експозиції за межами музею в окремому приміщенні, адже колекція сакрального мистецтва заслуговує на окремий невеликий Музей ікони.

 

 Володимир Стемковський наголосив, що нині гостро стоїть питання розширення експозиції за межами музею в окремому приміщенні, адже колекція сакрального мистецтва заслуговує на окремий невеликий Музей ікони. Окрім цього, у фондосховищах зберігаються десятки картин відомих художників, які через брак місця у музеї  поки що лишаються недоступними для відвідувачів.  

 

 Провідна наукова співробітниця музею Олена Черенюк детально розповіла про кожен з 11-ти предметів, над якими упродовж останніх років працювали львівські реставратори. В присутніх на презентації виставки, серед яких був заступник міського голови Андрій Гудим, начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун, викладачі та учні педколеджу, художньої школи та міської гімназії, була нагода побачити якими саме були експонати іще до реставрації. Науковий співробітник музею Богдан Янович цікаво розповів про історію іконописання як окремий вид сакрального мистецтва. 

 

 Зазначимо, що серед останніх відреставрованих старожитностей є ікони, зокрема написана на металі, на якій зображений пророк Мойсей, початку XIX століття, ікона «Преподобний Симеон» XIX століття, ікона «Давид та Соломон» XVIII століття, ікона «Архістратиг Михаїл» XVIII століття  та ікона «Христос Спаситель», а також фрагмент царських воріт – голова ангела з шістьма крилами в круглій рамі – невідомого автора XVIII століття, голови ангелів XVIII століття (скульптур невідомий), дерев’яний хрест з написом XIX століття».

Читайте також: Парк динозаврів у Луцьку припиняє роботу.

 

 Виставка давніх волинських ікон експонуватиметься в історичному музеї ім. О. Дверницького протягом лютого, тож в усіх охочих є нагода на власні очі побачити відреставровані витвори сакрального мистецтва.

Джерело: Офіційний сайт Володимира-Волинського.
Telegram Channel