Курси НБУ $ 41.42 € 45.26
31 січня: свята, події, іменинники

Не дарма існує вислів "Ювелірна робота".

Фото: Pixabay.

31 січня: свята, події, іменинники

31 січня 2022 року – понеділок. 31 січня в церковному календарі – день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа. Цього дня 1958 року було запущено перший американський штучний супутник Землі “Експортер-1”, а 2010 року фільм Джеймса Кемерона “Аватар” стає першим фільмом у світі, який збирає понад 2 млрд доларів в кінотеатрах

31 січня святкують Всесвітній день ювеліра. Ця професія вважається однією з найдавніших у світі і вимагає від людини поєднання математичного складу розуму та досконалого художнього смаку. Ювелірні вироби означають набагато більше, ніж просто прикраси. З їхньою допомогою людина демонструє свій гарний смак та високий рівень фінансової забезпеченості. Але перед тим, як вони потрапили в магазин, з ними працював справжній професіонал, повідомляє ТСН.

 А ще 31 січня День скотча. Сьогодні його можна знайти практично в кожній оселі. Цю липку стрічку на целофановій основі застосовують у побуті, при ремонті, на виробництві, щоб склеїти будь-які предмети з різних матеріалів.

Скотч винайшов Річард Дрю. Цей молодий чоловік працював на підприємстві, яке виготовляє целофановий матеріал та наждачний папір. А надихнуло його на створення скотчу відвідування автосервісу. Коли Річард перебував на одному з них з перевіркою, то побачив, що на автомобілях під час фарбування різними кольорами з’являються нерівні лінії. А папір, який працівники використовували, не допомагає і не захищає від підтікань.

Тоді Річард придумав, що можна використовувати липку стрічку шириною не більше 5 см з пластиром по краям. Спочатку така інновація була сприйнята робітниками скептично, але Дрю все ж таки вирішив запатентувати винахід. А сьогодні скотч відомий в усьому світі.

Іменини сьогодні святкують Володимир, Афанасій, Олександр, Дмитро, Вольдемар, Іларіон, Євген, Кирило, Михайло, Микола, Максим, Сергій, Омелян, Оксана, Марія.

Також 31 січня Міжнародний день зебри. Запровадили це свято природоохоронні організації, які виступають за збереження цих унікальних смугастих тварин. Смуги є природним пристосуванням, яке допомагає зебрі захищатися від диких тварин. Також вона може розвивати швидкість до 80 км/годину. Але жадібні люди, яких цікавить лише нажива, готові знищувати цих прекрасних тварин. Тому і було створене це свято. Завдяки ньому можна привернути увагу політиків та громадських організацій до проблеми знищення зебр.

Яке сьогодні свято ще в світі:

 • День «Обійми економіста»;
 • День «з ніг на голову»;
 • День дітей вулиці в Австрії;
 • День натхнення мистецтвом.

31 січня в церковному календарі – день пам’яті святителів Афанасія і Кирила, архієпископів Олександрійських. Все своє життя вони боролися з єретиками і несли до людей віру в Христа.

Афанасій народився в Олександрії в родині християн. В молоді роки став дияконом Олександрійської Церкви. Ще будучи зовсім молодим чоловіком Афанасій бачив, що в церкві немає справжньої благочесті. Адже надто багато людей є послідовниками Арія, який заперечував той факт, що Христос має в собі божественну природу. Коли помер патріарх Александр Афанасій зайняв його посаду і почав розвінчувати вчення аріан. Через це вони святого обмовили і навіть приписали йому зґвалтування і вбивство. Кілька разів патріарха виганяли з Олександрії.

Кирило також був відомим борцем за справедливість та віру в Христа. Коли він отримав посаду патріарха, то вигнав єретиків з Олександрії, освятив капище язичників та навіть побудував великий храм на його місці. Найважчою ж була боротьба Кирила з несторіанською єрессю, Кирило зміг добитися скликання Вселенського Собору. Саме там вчення Несторія визнали єретичним, а самого Несторія позбавили сану і вигнали у Лівійську пустелю.

Іменини сьогодні святкують Володимир, Афанасій, Олександр, Дмитро, Вольдемар, Іларіон, Євген, Кирило, Михайло, Микола, Максим, Сергій, Омелян, Оксана, Марія.

Талісманом людей, народжених 31 січня, є хризопраз. Ще з часів Античності камінь шанували як талісман щастя і удачі. Навіть сам Олександр Македонський носив хризопраз під час походів, щоб вберегти себе від ворога. А Фрідріх Великий (король Пруссії) носив перстень з цим каменем, вважаючи, що він приносить йому мудрість і силу.

 В цей день народилися:

 • 36 рік до н. е. – мати Германіка і Клавдія Антонія Молодша;
 • 1911 рік – болгарська народна цілителька, ясновидиця Ванга (Вангелія Пандева-Гуштерова);
 • 1938 рік – королева Нідерландів з 1980 року Беатрікс;
 • 1977 рік – американська актриса Керрі Вашингтон;
 • 1981 рік – американський співак Джастін Тімберлейк;
 • 1982 рік – грецька співачка. Переможниця Євробачення 2005 Олена Папарізу.

Народні прикмети і традиції на 31 січня

 • дивилися, який сьогодні день: якщо у місяця видно «сережки», скоро буде сильний мороз;
 • якщо 31 січня заметіль чи завірюха – весна буде пізньою;
 • на Афанасія відлига, значить літо буде непогожим та неврожайним;
 • 31 січня ворони зграями кружляють до тривалого похолодання;
 • сонце визирнуло лише опівдні, весна прийде рано.

В народі 31 січня називали «Гусячим святом» та «Ломоносом». Остання назва пов’язана з тим, що цього дня часто бувало настільки холодно, що «ломило ніс». А ще існувала прикмета: «На Ломоноса ніс легко відморозити». 31 січня намагалися позбутися від нечистої сили. Для цього селяни проводили різні обряди, які допомагали відігнати злих духів.

Пам’ятні дати 31 січня

 • 1729 рік — у Стамбулі видають першу надруковану арабським шрифтом книгу, це був тлумачний словник, який і досі вважається одним з найпопулярніших;
 • 1734 рік — російська імператриця Анна видає таємний указ «Про шлюби малоросів»;
 • 1747 рік — в Лондоні відкривається перша клініка з лікування венеричних захворювань (госпіталь Lock);
 • 1893 рік — в Патентному бюро США зареєстрували торгову марку Coca-Cola;
 • 1941 рік— створюють Київську кіностудію науково-популярних фільмів;
 • 1943 рік — оточена під Сталінградом (нині Волгоград) німецька 6-а Армія капітулює разом з генерал-фельдмаршалом Ф. Паулюсом;
 • 1950 рік — Президент США Гаррі Трумен публічно оголошує про підтримку проєкту розробки водневої бомби;
 • 1958 рік — здійснюють запуск першого американського штучного супутника Землі «Експлорер-1»;
 • 1961 рік — США проводять запуск космічної ракети з шимпанзе на борту;
 • 1999 рік — науковці з університету Алабама (США) одержують, на їх думку, неспростовні докази того, що вірус СНІДу прийшов з Африки, походить від шимпанзе і вперше зміг перейти до людей близько 50-ти років тому;
 • 2000 рік — поблизу острова Анакапа стається авіаційна катастрофа лайнера McDonnell Douglas MD-83 (загинуло 88 осіб);
 • 2009 рік — в Кенії принаймні 113 людей гине і понад 200 осіб отримує поранення внаслідок займання розлитої нафти в районі міста Моло.

Читайте також: Гарбуз із секретом: «А хто написав музику?» – «ШАМО собою розуміється!..» (Розумна вікторина).

Реклама Google

Telegram Channel