Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
«Представники ЛуганДонії»  стверджують, що Єрмак у Парижі зобов'язався розглянути їхні «пропозиції»

Отакої!

Фото РБК-Україна.

«Представники ЛуганДонії» стверджують, що Єрмак у Парижі зобов'язався розглянути їхні «пропозиції»

Хочеться вірити, що видають бажане за дійсне...

За інформацією ZN.UA, напередодні засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) 8-9 лютого «представники» ОРДЛО Н.Ніконорова та В.Дейнего звернулися до спецпредставника чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ послу Мікко Кіннунена з листом.

У цьому документі, який є у розпорядженні редакції, вони стверджують, що, за інформацією, отриманою ними від російської сторони, на зустрічі в Парижі 26 січня 2022 року на рівні політичних радників «українська сторона під гарантії Німеччини та Франції взяла на себе зобов'язання представити у Контактну групу свою письмову реакцію на всі наявні на столі переговорів пропозиції щодо всеосяжного мирного врегулювання конфлікту на Донбасі відповідно до Мінських угод з метою розпочати з нами предметний та конструктивний діалог щодо їх обговорення та погодження».  

Зокрема, йдеться в тому числі про «бачення» та «концептуальні підходи» терористичних утворень «ЛНР» та «ДНР» «до параметрів майбутнього режиму (особливого статусу)», які детально викладено у спрямованому ними у ТКГ 8 жовтня 2020 року та оновленому 23 вересня 2021 року проекті «Плана дій (Дорожньої карти) щодо врегулювання конфлікту відповідно до Мінських угод».

У листі Дейнего та Ніконорова також пишуть: «Виходимо з того, що до майбутнього засідання Контактної групи 9 лютого 2022 року отримаємо від української сторони письмові позиції щодо нашого проекту Дорожньої карти».

Спільні пропозиції Ніконорової та Дейнего до засідання ТКГ та її робочих груп 8 та 9 лютого 2022 року містять у тому числі такий пункт: «ОРДЛО до 16 лютого 2022 року подати до Робочої групи з політичних питань доопрацьований проект Плану ОРДЛО з урахуванням позиції України, зазначеної у пункті 1.1. 2 цього розділу, або подати свої заперечення на пропозиції України». «Представники» незаконних утворень також пропонують робочій групі з політичних питань до чергового засідання ТКГ 2 березня 2022 року «на підставі представлених Україною та ОРДЛО позицій визначити питання, з яких у сторін є розбіжності, та скласти перелік найбільш значущих розбіжностей для розгляду на засіданні ТКГ».

Крім того, «представники» маріонеткових проросійських режимів припускають, що «з метою подальшого відновлення довіри між Україною та ОРДЛО у сфері безпеки Україна забезпечить негайне вжиття всіх необхідних заходів для звільнення та повернення на територію ОРЛО затриманого Україною представника ОРЛО у СЦКК А.Косяка.

Крім того, «представники» маріонеткових проросійських режимів припускають, що «з метою подальшого відновлення довіри між Україною та ОРДЛО у сфері безпеки Україна забезпечить негайне вжиття всіх необхідних заходів для звільнення та повернення на територію ОРЛО затриманого Україною представника ОРЛО у СЦКК А.Косяка.

На засіданні ж гуманітарної підгрупи ТКГ Ніконорова та Дейнего пропонують «взяти до відома» «зобов'язання України не пізніше 16 лютого 2022 р. подати до Робочої групи з економічних питань пропозиції щодо зняття економічної блокади та відновлення соціально-економічних зв'язків з ОРДЛО».

Хочеться вірити, що маріонетки Кремля, як це найчастіше буває, у своєму листі до офіційного представника ОБСЄ у ТКГ М.Кіннунена видають бажане за дійсне.

Хочеться вірити, що маріонетки Кремля, як це найчастіше буває, у своєму листі до офіційного представника ОБСЄ у ТКГ М.Кіннунена видають бажане за дійсне. Проте хотілося б повної ясності з цих надзвичайно важливих для України питань. Адже якщо «представники» ОРДЛО не брешуть, то виходить, що в Парижі українська сторона, по суті, пообіцяла не лише сісти за один стіл переговорів з «представниками» незаконних проросійських утворень, чого довгий час домагається Кремль, але навіть уявити «писемну реакцію» на всі пропозиції ОРДЛО вже до 9 лютого. Це, по суті, означатиме де-факто визнання Україною суб'єктності ОРДЛО як сторони переговорів та конфлікту, тобто визнання, що конфлікт на Донбасі є внутрішнім, а не міждержавним.

Тому просимо вважати дану публікацію офіційним інформаційним запитом до глави української делегації на переговорах у Парижі 26 січня 2022 р. у «нормандському форматі» на рівні політичних радників керівнику ОПУ А.Єрмака та надати вичерпні відповіді на такі питання:

1. Чи взяла українська сторона на зустрічі в Парижі 26 січня 2022 р. зобов'язання надати свої письмові позиції щодо «проекту Дорожньої карти» авторства «представників» ОРДЛО?

2. Чи має намір українська сторона забезпечити «негайне вжиття всіх необхідних заходів для звільнення та повернення на територію ОРЛО затриманого Україною представника ОРЛО у СЦКК О.Косяка»?

3. Чи взяла українська сторона на себе зобов'язання не пізніше 16 лютого 2022 р. подати до Робочої групи з економічних питань пропозиції щодо зняття економічної блокади та відновлення соціально-економічних зв'язків з ОРДЛО?  

Відсутність публічної відповіді на наш запит вважатимемо підтвердженням тверджень, викладених у листі В.Дейнего та Н.Ніконорової.

Реклама Google

Читайте також: Головихи двох сільрад після смерті самотніх односельців «малювали» підробні «заповіти» на користь своїх родичів.

Telegram Channel