Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
Шість шкіл у громаді на Волині – на дистанційному через відсутність палива

З 19 шкіл через холод 6 не працюють.

Фото Суспільного.

Шість шкіл у громаді на Волині – на дистанційному через відсутність палива

Через низьку температуру – п'ять градусів тепла – у класах 193 учні ліцею в селі Топільне Рожищенської ТГ не розпочали навчання після карантину

Учні шести навчальних закладів Рожищенської громади станом на 8 лютого не повернулися до очного навчання через відсутність тепла. У школах немає торфобрикету для опалення, діти вчаться дистанційно, – розповів Суспільному начальник гуманітарного відділу Рожищенської міської ради Ігор Кузава Ігор Кузава.

У школах немає торфобрикету для опалення.

Зі слів посадовця, фірми-постачальника, котра виграла тендер, має привезти паливо для закладів освіти впродовж трьох днів після письмової заявки. Угоду з фірмою-постачальником торфобрикету уклали 19 січня.

«Викручуємось як можемо: поводимо заготовку аварійних дерев, з дозволу міськради організовуємо дільниці благоустрою, порізку аварійних дерев в парку. Ми подали вже п'ять заявок, постачальник відреагував лише на одну заявку», – каже посадовець.

Годинні чергування та холодні шкільні класи

Через низьку температуру – п'ять градусів тепла – у класах 193 учні ліцею в селі Топільне Рожищенської ТГ не розпочали навчання після карантину та продовжують навчатися в дистанційному форматі, – зазначив керівник закладу освіти Валентин Глушко. Говорить: у школі організували чергування по годині в день.

Упродовж тижня опалюють 980 квадратних метрів ліцею і витрачають на обігрів майже шість тонн торфобрикету, – додав директор Топільненського ліцею.

«Вихід на котлі температури води +50 градусів для того, щоб в класі було +18, +19. Добова норма 1 200 кг, але палимо 800-900 кг у залежності від погоди», – каже Валентин Глушко. 

Наразі в ліцеї розпочали заготівлю дров, торф постачальники не завезли, – розповів кочегар котельні Євген Карп’як.

 

 

 

«Ми зараз опалюємо тільки на ніч. Строго пропалюємо, щоб не замерзла в нас система. Трохи брикету і решта дрова. Дрова самі їздили заготовляли, два причепи маємо. Як більший мороз, то треба більше, тільки щоб не замерзло», – каже кочегар.

У Рожищенський ліцей № 1 привезли 8,5 тонн палива 7 лютого, однак не від фірми, яка виграла тендер, а з державного підприємства «Волиньторф». Для цього уклали додаткову угоду, – зазначив директор навчального закладу Мирослав Максимюк.

 

 

 

З його слів, після цього учні повернулися до очного навчання. Усього в ліцеї навчається 455 школярів.

Як коментує ситуацію постачальник палива

Як розповів Суспільному представник фірми-постачальника Леонід Конопельнюк, від гуманітарного відділу отримали два замовлення на поставку торфобрикету.

Замовлення поступило 19 січня в день підписання договору на 50 тонн, і ми його виконали. Наступне замовлення поступило 7 лютого. Ми маємо по договору три робочих дні, щоб його виконати. Думаю, що завтра ми його виконаємо повністю», – говорить представник фірми.

Начальник гуманітарного відділу Рожищенської міськради Ігор Кузава каже: договір на 1 мільйон 675 тисяч гривень із фірмою уклали на постачання 760 тонн торфобрикету в заклади освіти Рожищенської громади.

«При місячній потребі 120-140 тонн, які б нам забезпечили нормальне функціонування закладів освіти. Даний постачальник у січні нам завіз лише 48 тонн», – додав посадовець.

Читайте також:У Нововолинській громаді хочуть закрити сільську школу. Батьки проти (Відео)

Telegram Channel