Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
«Геніальний план»: Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ

Зірвавши конкурс на директора НАБУ, Володимир Зеленський зробить ще один крок до узурпації влади.

Фото УП.

«Геніальний план»: Банкова збирається провалити конкурс на директора НАБУ

Про це пише Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у своєу блозі на «Українській правді»

Офіс президента готує знесення конкурсу на директора НАБУ, оскільки на Банковій – істерика від експертів, делегованих міжнародними партнерами України.
В цьому конкурсі міжнародні експерти мають визначальний голос, саме тому Банкова готується знести весь конкурс (бо впливати на нього, як з САП, не зможе).
Якщо кортко, то Зеленський хоче прострочити рішення Кабінету Міністрів України про формування конкурсної комісії, щоб потім знести/підвісити весь процес через ОАСК.
В порядку денному сьогоднішнього засідання Уряду цього питання немає. Це значить, що для прийняття цього рішення залишається лише засідання в понеділок.
Чи знає про цей дедлайн влада? Точно знає – це пряма норма закону. Плюс ми окремо наголосили про це і Офісу Зеленського, і КМУ. Плюс окремо про це їм нагадали міжнародні партнери.

Для порівняння, Порошенко законно провів конкурс на директора НАБУ, за підсумками якого було призначено А.Ситника.

Тобто якщо рішення КМУ не буде найпізніше в понеділок, значить Банкова дала вказівку порушити закон, щоб підірвати конкурс на директора НАБУ.
«Геніальний» план полягає в цьому:
Крок 1. КМУ прострочує вказаний в законі термін формування комісії;
Крок 2. Потім через ОАСК зносять весь конкурс або, як мінімум, блокують забезпеченням позову.

Таймінг формування Кабміном конкурсної комісії з обрання Директора НАБУ – згідно з абз. 1 ч. 7 ст. 7 ЗУ «Про НАБУ» комісію має бути сформовано Кабміном не пізніше, ніж за 2 місяці до завершення повноважень Директора.
Ситника призначили 16.04.2015, а значить 15.04.22 – останній день його повноважень. Відповідно «за 2 місяці до завершення повноважень Директора» – це 15.02.22
Тобто, до 15 лютого Уряд має сформувати комісію.
Хто ж ці делеговані міжнародниками експерти, які викликали аж таку істерику в Офісі президента?
Повілас Малакаускас – екс-директор Служби спецрозслідувань (правоохоронний антикорорган) в Литві та екс-директор Департаменту держбезпеки Литви. Має понад 20-річний досвід роботи на ТОП посадах в сфері безпеки, антикорупції в Литві.
Карен А. Грінавей – понад 22 роки була агентом та керівником слідчих груп ФБР. Спеціалізувалася на протидії міжнародній корупції та оргзлочинності з колишнього Радянського Союзу, Близького Сходу, Африки та Азії.
Драго Кос – голова робочої групи з хабарництва в міжнародних бізнес-переказах в OECD (ключова аналітична орг. країн G20). В 2003-2011 роках очолював Групу держав у боротьбі з корупцією, створену Радою Європи. З 2004 по 2010 рік був першим головою Комісії із запобігання корупції Словенії.
Особливо Банкова біситься з Драго Коса. Останній, нагадаю, також є членом конкурсної комісії з обрання керівника САП. В тій комісії він прямо звинуватив ОПешну частину комісії в підігруванні корупціонерам.
Кандидат в президенти України В. Зеленський: «Якщо я коли-небудь в житті порушу закон, я піду сам».
Для порівняння, Порошенко законно провів конкурс на директора НАБУ, за підсумками якого було призначено А.Ситника.

Читайте також: Волинський нардеп теж «наїхав» на союзників, які «сіють паніку»​.

Реклама Google

Джерело: УП.
Telegram Channel