Курси НБУ $ 36.57 € 37.59
Amnesty International задокументувала міжнародні злочини російських військових проти українців

З нами весь світ!

Фото zn.ua.

Amnesty International задокументувала міжнародні злочини російських військових проти українців

Російське вторгнення супроводжувалося нападами на цивільні райони та ударами по об'єктах, що охороняються міжнародним гуманітарним правом

Атаки з боку Росії можуть кваліфікуватись як військові злочини та порушують міжнародне гуманітарне право. Про це у своєму дослідженні заявляє Amnesty International, передає zn.ua.

Російські військові продемонстрували кричущу зневагу до життя цивільного населення, використавши балістичні ракети та іншу вибухову зброю з широким радіусом дії в густонаселених районах.

Організація задокументувала три випадки, які призвели до загибелі щонайменше шістьох цивільних осіб і поранень ще щонайменше 12 людей. Зафіксовані невибіркові напади порушують міжнародне гуманітарне право (закони війни) і можуть бути кваліфіковані як військові злочини.

«Російські військові продемонстрували кричущу зневагу до життя цивільного населення, використавши балістичні ракети та іншу вибухову зброю з широким радіусом дії в густонаселених районах. Деякі з цих нападів можуть бути визнані військовими злочинами. Російський уряд, який неправдиво стверджує, ніби використовує тільки високоточну зброю, має взяти на себе відповідальність за ці дії», — заявила генеральна секретарка Amnesty International Агнес Калламар.

Amnesty International закликали російську армію негайно припинити здійснювати невибіркові напади, що порушують закони війни. 

«Продовження застосування балістичних ракет та іншої неточної вибухової зброї, що приводить до загибелі і поранень цивільного населення, не має жодного виправдання», — підсумували у організації.

Новини війни: 

Telegram Channel