Курси НБУ $ 29.25 € 30.40
Посівна стартувала раніше: фермери Рівненщини уже вийшли в поля

Стратегічний план – сіяти, садити.

Фото ілюстративне.

Посівна стартувала раніше: фермери Рівненщини уже вийшли в поля

Західні регіони України беруть на себе основне навантаження, адже мають «перекривати» те, що раніше лягало на плечі аграріїв із Причорномор’я

Аби уникнути продовольчої кризи, Україна приступає до весняно-польових робіт. Аграріїв закликають мобілізувати сили і починати підготовку до посівного сезону.

Рівненські фермери вже вийшли у поле – на ранні роботи. Зараз вони підживлюють зернові, засіяні під зиму, а основна посівна почнеться, щойно дозволить погода, кажуть в обласній асоціації фермерів, інформує РадіоТрек.

 Все має відбуватися згідно з посівними календарними планами. Якщо не буде врожаю – це буде глибока катастрофа, тож усі фермери, агропідприємства та одноосібники налаштовані засівати свої площі. Незважаючи навіть на те, що дуже здорожчали паливо-мастильні матеріали.

Фермери розуміють складність ситуації і налаштовані рішуче. Основна посівна почнеться, щойно дозволить погода. Насамперед висіюватимуть ранню зернову групу (це яра пшениця та ячмінь), далі - ближче до травня - кукурудзу та сою (це основні наші культури).

Окрім того, цьогоріч фермери на Рівненщині (як і загалом у західній частині країни) планують висаджувати набагато більше овочів, адже раніше ними країну забезпечувала Херсонська область та Миколаївщина, які зараз вибивають «орків» зі своєї землі.

 Західні області мають одну суттєву перевагу – там набагато вища вологість ґрунтів, тож посіви не настільки залежні від штучного поливу, зауважують в обласній асоціації фермерів.

Йдеться насамперед про ранні овочі – цибулю, капусту, огірки, редиску тощо. Не ігноруватимуть на Рівненщині й посіви уже традиційних для культур – кукурудзи та сої, популярність яких за останні 5 років значно зросла.   

До слова, західні області мають одну суттєву перевагу – там набагато вища вологість ґрунтів, тож посіви не настільки залежні від штучного поливу, зауважують в обласній асоціації фермерів.

Читайте також: Волинські фермери готові надавати допомогу харчами цивільним та армії

Telegram Channel