Курси НБУ $ 41.50 € 46.45
ЄС не підтримав заявку Україну на вступ за прискореною процедурою

Майбутнє України в Євросоюзі було найбільш дискусійним на саміті.

Фото ТСН.

ЄС не підтримав заявку Україну на вступ за прискореною процедурою

Відомо, які європейські країни заблокували рішення. Лідери обмежилися визнанням європейських прагнень України

Історичне рішення у Версалі: Євросоюз сказав «так» євроінтеграції України. Процес почався - рухатися слід швидко. Українці та їхні герої мають знати, що їм у ЄС раді. Так оптимістично результати екстреного саміту лідерів ЄС описав президент Литви - країни, яка чи не найбільш яро відстоювала право України на членство. Втім, фінальне колективне рішення - не зовсім таке, якого хотіли в Києві. Прийняти Україну, котра у стані війни, до своїх лав негайно, Євросоюз так і не спромігся.

Про це в ефірі ТСН розповіла кореспондентка «Радіо Свобода» Зоряна Степаненко, вона стежила за самітом у Версалі.  

Майбутнє України в Євросоюзі було найбільш дискусійним на саміті - лідери сперечалися за зачиненими дверима 5 годин. Утім, проривного рішення, на яке так чекали в Києві, у Версалі так і не схвалили: ніхто не пропонує Україні членства за прискореною процедурою. Про це взагалі немає згадки у фінальній декларації екстреного саміту. Не зголосилися й надати статус кандидата, хоча низка східноєвропейських країн, «традиційних адвокатів» України,  наполягала.

Утримувалися такі важковаговики в Європейському Союзі, як Німеччина, Франція, Італія, Португалія, Нідерланди. Зрештою, лідери обмежилися визнанням європейських прагнень України, як зазначено в Угоді про Асоціацію, й розписалися під тим, що Україна частина європейської сім'ї.

Втім, утримувалися такі важковаговики в Європейському Союзі, як Німеччина, Франція, Італія, Португалія, Нідерланди. Зрештою, лідери обмежилися визнанням європейських прагнень України, як зазначено в Угоді про Асоціацію, й розписалися під тим, що Україна частина європейської сім'ї.

Обговорили лідери й посилення тиску на Росію, аби вона зупинила цю божевільну війну. У ЄС погодилися, що пора злізати з російської газової голки, бо, купуючи їхнє паливо, Євросоюз, фактично, фінансує війну Володимира Путіна.

Зрештою в ЄС дійшли згоди, щоб скорочувати споживання російського газу й нафти. Утім, накладати ембарго на їхнє постачання наразі не готові. Проти Угорщина, і не тільки. Приміром, у Німеччині раніше заявляли, що не можна перерізати цю умовну пуповину за одну ніч. До слова, змогли це зробити у Лондоні, де менш залежні від російського газу.

Натомість, Лондон подовжив, зокрема, чорний список російських олігархів. Серед найгучніших імен, які там з'явилися, - Роман Абрамович,  власник футбольного клубу «Челсі», мільярдер Олег Дерипаска, Ігор Сєчин, гендиректор «Роснафти», Алєксєй Міллер, директор «Газпромбанку».

Велика Британія взагалі висловила готовність завдавати Росії - максимальних економічних втрат, доки вона не припинить війну проти України.

Останні новини війни:

Усі новини російсько-української війни – тут. 

Реклама Google

Telegram Channel