
Частину ми розгрузок віддаємо безкоштовно, але якщо хтось хоче нам коштами допомогти, то ми не відмовляємося, бо тканина дуже дорога і фурнітура.
У Луцьку волонтери виготовляють тактичні жилети для воїнів (Відео, фото)
У Луцьку волонтери шиють спеціальні розвантажувальні системи – «розгрузки» – для бійців, які захищають країну. Ініціювали створення майстерні волонтерки Анастасія Гребенюк та Яніна Ткачук
Як розповіла Суспільному одна з організаторок процесу Анастасія Гребенюк, військову амуніцію шиють у законсервованому швейному цеху, який волонтеркам надали в користування безплатно. Говорить: коли збирала чоловіка на службу до тероборони, зіштовхнулися з браком необхідних речей, у тому числі й тактичних жилетів.
«Ми з Яною вирішили зайнятися волонтерством, почали шукати швачок, створили повідомлення у Facebook і почали відгукуватися люди. Розробили лекало, зрозуміли яка має бути тканина, фурнітура», – зазначила Анастасія Гребенюк.

Тактичні жилети, які шиють, відправляють військовим, – говорить волонтерка Яніна Ткачук.
«Частину ми розгрузок віддаємо безкоштовно, але якщо хтось хоче нам коштами допомогти, то ми не відмовляємося, бо тканина дуже дорога і фурнітура. Віддаємо на тероборону, на комунікаційний центр, який везе хлопцям на передову», – розповіла лучанка.

Виготовити такі жилети для військових непросто, оскільки технологічний процес складний, – розповіла технологиня швейного цеху Катерина Орел. У перші дні роботи за день відшивали від п'яти до семи «розгрузок», зараз – понад 40.
«Ми дуже довго шукали зразок для лекала. Наступний процес – тканина, яка має бути міцною, вогнетривкою та водонепроникною. На даний час в нас «кордура» або «грета», також ми відшиваємо з брезенту», – каже майстриня.

У швейному цеху на волонтерських засадах киянка Антоніна Луцюк, яка з початком повномасштабної війни разом з сім’єю виїхала зі столиці до Луцька. Каже: коли шиє, молиться, щоб на цих розгрузках не було крові українських військових.
Ми лишили все, що в нас було.
«Дуже страшно було. Бачили, як всі ці колони їхали на Київ, безпілотники, які дуже низько летіли над Житомиром. Ми лишили все, що в нас було. А 8 березня я зрозуміла, що не хочу просто так сидіти, мені хочеться своїм вмінням трохи допомогти нашій країні», – говорить жінка.

Долучилася до «швейного батальйону» також киянка Ольга Мороко, яка приїхала з родиною. З її слів, досвід роботи має, тому після втрати роботи вирішила своїми вміннями допомагати з пошиттям «розгрузок».
«Пару ночей посиділи в метро і зрозуміли, що це не швидко закінчиться і треба виїжджати. Треба чимось займатися, то знайшла тут дівчат і хоч чимось допомогти хочеться», – говорить жінка.
У швейному цеху трудиться 30 швачок, котрі за три тижні пошили 250 розгрузок, – додала Яніна Ткачук.
Читайте також: З любов'ю в серці: У Луцьку на ярмарку збиратимуть кошти для ЗСУ
