«Детектор медіа» назвав три ключові мотиви влади відключити «5 канал», «Прямий» і «Еспресо»
У «ДМ» зазначають, що десять днів чекали коментарів влади на запитання, чому три телеканали позбавили мовлення
Видання «Детектор медіа» проаналізувало ймовірні мотиви незаконного відключення телеканалів «Прямого», «Еспресо» та «5 каналу» з цифрового ефіру.
У «ДМ» зазначають, що десять днів чекали коментарів і бодай якихось відповідей влади на запитання, чому й на яких підставах три телеканали – «5 канал», «Прямий» та «Еспресо» – позбавили цифрового ефірного мовлення. Ані коментарів, ані пояснень немає – пише видання.
«Коли люди, що приймають неоднозначні рішення, не дають пояснень і не відповідають на запитання, суспільству залишається робити власні припущення», – йдеться у статті.
Джерела «ДМ» говорять, що саме канал «1+1» є зараз негласним хедлайнером марафону, крім того, посилюються позиції інформаційного каналу УНІАН (наближеного до Ігоря Коломойського), який зараз також транслює спільний ефір.
«Детектор медіа» зазначає, що є принаймні три можливі мотиви для відключення телеканалів.
По-перше, фінансовий. «Каналам, які виробляють марафон, імовірно, доведеться компенсувати видатки – а це близько мільйона доларів на місяць кожній з медіагруп – із державного бюджету. Натомість мовники, які просто ретранслюють вироблений іншими каналами марафон, оплачуватимуть цю трансляцію коштом своїх приватних інвесторів», – пише видання.
По-друге, електоральний. «До війни команда Володимира Зеленського мала проблеми з власним медіаресурсом, про що ми не раз писали. Зараз ці проблеми розв’язані – влада диктує фактично всьому українському телебаченню, що показувати. Більше того, під час воєнного стану існує заборона на агітацію. А отже, конвертувати медійну підтримку в електоральну зможуть лише ті, хто має доступ до ефірів», – наголошують експерти.
Джерела «ДМ» говорять, що саме канал «1+1» є зараз негласним хедлайнером марафону, крім того, посилюються позиції інформаційного каналу УНІАН (наближеного до Ігоря Коломойського), який зараз також транслює спільний ефір.
Ця монополія, якщо вона триватиме досить довго, може бути важливим козирем у майбутній передвиборчій боротьбі – зауважує видання.
Ще один мотив – безпековий (у сенсі безпеки самої влади). Суспільство бурхливо й негативно реагує на будь-які натяки на компроміс із Росією. Можна не сумніватися, що реакція на компромісні умови майбутніх мирних угод, якщо вони будуть, буде гострою – і жодні табу на критику влади не діятимуть – наголошують у статті. На думку «Детектора медіа», телеканали, які вимкнули з цифрового ефіру, могли би стати рупорами незгоди з діями влади.