Курси НБУ $ 29.25 € 30.78
Глави МЗС країн-членів Ради Європи закликали рф вивести війська з України

Увесь світ з Україною.

Фото: Укрінформ.

Глави МЗС країн-членів Ради Європи закликали рф вивести війська з України

Міністри закордонних справ країн-членів Ради Європи на зустрічі в Турині підтвердили підтримку України, закликали росію негайно припинити агресію і вивести війська, а також визначили подальші пріоритети організації

Про це повідомляється на сайті Ради Європи, передає Укрінформ.

«Підтвердивши своє тверде засудження всіх порушень росією прав людини та міжнародного права, включаючи напади на цивільне населення та цивільну інфраструктуру в Україні, а також на культурну та релігійну спадщину, міністри закликали росію негайно припинити агресію, вивести окупаційні війська з території України та звільнити всіх викрадених цивільних, в тому числі примусово переміщених на територію російської федерації», - йдеться в повідомленні.

Глави МЗС пообіцяли мобілізувати всі можливості РЄ для забезпечення повної відповідальності російської федерації за вчинені порушення прав людини.

«Комітет міністрів підтвердив свою повну підтримку та солідарність з Україною та свою непохитну відданість незалежності, суверенітету та повазі територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - йдеться у статті.

Міністри також вирішили ухвалити скоригований План дій для України на 2018-2022 роки, який включає заходи щодо захисту переміщених осіб, підтримки юридичних працівників, надання консультацій щодо Європейської конвенції з прав людини, збирання доказів щодо порушень прав людини, захисту прав дітей, боротьби з насильством щодо жінок і торгівлі людьми, захисту вразливих груп та запобігання дискримінації, а також заходи щодо підтримки українських ЗМІ та судової влади.

Комітет міністрів підтвердив свою повну підтримку та солідарність з Україною та свою непохитну відданість незалежності, суверенітету та повазі територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Крім того, учасники зустрічі наголосили на необхідності перегляду пріоритетів Ради Європи з огляду на нові реалії та зміцненні цінностей організації у всій Європі, зокрема через співпрацю з громадянським суспільством, в тому числі в росії та білорусі.

Щоб забезпечити стійкість організації та її здатність ефективно виконувати свою місію та мандат, міністри вирішили колективно гарантувати фінансові ресурси, необхідні для заповнення прогалини в бюджеті РЄ на 2022 рік, що виникла після виключення росії 16 березня.

Комітет міністрів також має прийняти рішення про проведення 4-го Саміту глав держав і урядів.

На сьогоднішньому засіданні Комітет міністрів ухвалив три рекомендації: щодо захисту прав жінок і дівчат, біженців і шукачів притулку; щодо боротьби з мовою ворожнечі; щодо ролі культури, культурної спадщини та ландшафту у вирішенні глобальних викликів. В останній міститься заклик до країн-членів допомогти Україні подолати загрози культурній спадщині та зберегти її, використовуючи можливості, надані, зокрема, конвенціями РЄ.

Комітет міністрів також звернувся до своїх делегатів з проханням продовжити розробку обов’язкового правового інструменту щодо штучного інтелекту та прав людини, демократії та верховенства права.

Крім того, він закликав усі сторони Конвенції про кіберзлочинність підписати та ратифікувати Другий додатковий протокол про посилення співробітництва та розкриття електронних доказів (відкритий для підписання 12 травня), а також державам-членам РЄ - підписати та ратифікувати Конвенцію про доступ до публічних документів.

Читайте також: До України відправлено нову партію гаубиць, - Пентагон.

Telegram Channel