Виграють, виблискують в останніх літніх променях сонця бані, хрести величного храму в центрі села Гаразджа. Раніше тут, у великому населеному пункті, як не дивно, храму не було. 24 грудня 1991 року утворилась місцева релігійна громада УПЦ Московського патріархату...
Андрій БОНДАРЧУК
Виграють, виблискують в останніх літніх променях сонця бані, хрести величного храму в центрі села Гаразджа. Раніше тут, у великому населеному пункті, як не дивно, храму не було. 24 грудня 1991 року утворилась місцева релігійна громада УПЦ Московського патріархату.
Але українська держава, народ повинні мати свою церкву, а не чужої держави, розмірковували гаразджани. Тож 14 грудня наступного року ця релігійна громада перейшла під омофор УПЦ Київського патріархату. Тоді ж на новому цвинтарі була споруджена невелика каплиця для поминальних відправ, першим настоятелем якої став о. Володимир (Черенюк) з Свято-Василівської церкви с. Хорлупи Ківерцівського району. Але каплиця була надто тісною для прихожан, тож постало питання про будівництво нового храму. 7 липня 1999 року місце під його будівництво — Свято-Успенської церкви — освятив керуючий єпархією митрополит Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату владика Яків (Панчук). З того часу великою і богоугодною справою пройнялися чи не всі жителі села, інші жертводавці. Їхні кошти, руки, розум, бажання і Боже благословення зробили мрію реальністю: на новому місці виріс чудовий храм, названий на честь Пресвятої Богородиці Свято-Успенським. На його будівництво витрачено півмільйона гривень. В день Успіння Пресвятої Богородиці відбулось його відкриття, освячення і храмовий празник. Та навіть великий храм не зміг вмістити усіх бажаючих. Бо окрім жителів Гаразджі прибули люди з Луцька, сусідніх сіл — Струмівки, Піддубець, Підгаєць, з інших місць... Чин освячення здійснив єпископ Луцький і Волинський УПЦ Київського патріархату владика Михаїл. Разом з багатьма священнослужителями Волині, Тернопільської, Рівненської областей у новому храмі відбулась перша служба, літургія, молебень, навколо храму здійснено хресний хід. Наприкінці активним помічникам, спонсорам владика Михаїл вручив Благословенні грамоти, а настоятель храму о. Михаїл (Онищук) добрим словом згадав засновників громади, жертводавців, які в цей день внесли на храм щедрі пожертви, щиро подякував їм. Відкриття храму стало історичною подією в житті великого гарного села, його людей.