Курси НБУ $ 29.25 € 30.40
«Пливи, рибо, пливи»: рашистська мерзота знищила мурал із поезією Жадана

Мурал у Старобільську зі словами вірша Сергія Жадана «Пливи, рибо, пливи».

Фото: фейсбук Сергія Жадана.

«Пливи, рибо, пливи»: рашистська мерзота знищила мурал із поезією Жадана

У Старобільську окупанти знищили мурал із поезією поета Сергія Жадана

Спалені книги, російська шкільна програма, демонтаж української символіки — це, поза вбивствами, грабунками та руйнуванням міст, теж цілком послідовна практика для РФ, – прокоментував поет.

На окупованих територіях Донбасу загарбники і далі ведуть боротьбу проти української культури, літератури зокрема. У Старобільську росіяни замалювали створений раніше молоддю міста мурал із поезією Сергія Жадана. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

Йдеться про мурал зі словами вірша «Пливи, рибо, пливи». Жадан припустив, що слова асоціюються у російської армії з нещодавнім травматичним досвідом чорноморського флоту, який тоне. І додав, що завуальована «денацифікація», про яку масово говорять пропагандистські ЗМІ Росії – по факту,  не що інше, як деукраїнізація.

Вся ця їхня малопереконлива маячня про денацифікацію та демілітаризацію — просто замовчування, витіснення з мови того, чим вони займаються насправді

«Вся ця їхня малопереконлива маячня про денацифікацію та демілітаризацію — просто замовчування, витіснення з мови того, чим вони займаються насправді. А займаються вони деукраїнізацією. Спалені бібліотечні книжки, російська програма для шкіл, демонтаж української символіки — це, поза вбивствами, грабунками та руйнуванням міст теж цілком послідовна й умотивована для них практика», — зазначив поет.

Він наголосив, що Україна до міста обов’язково повернеться, навіть швидше, ніж окупанти можуть собі уявити:

«Ось тоді й поговоримо про поезію».

 

Читайте також: Лучанин вкотре подав до суду позов проти відомого українського гурту, лідер якого воює за Україну на фронті

Telegram Channel