Курси НБУ $ 36.57 € 37.75
Зеленський: «У Кремлі вже все вирішили – білорусь втягують у війну» (Відео)

«Я знаю, что народ Беларуси поддерживает Украину, они поддерживают нас, точно нас, а не войну».

Фото із сайту president.gov.ua.

Зеленський: «У Кремлі вже все вирішили – білорусь втягують у війну» (Відео)

Президента України звернувся до простих білорусів російською мовою

Володимир Зеленський заявив, що білорусь втягують у війну активніше, ніж на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, і що у кремлі вже «все вирішили».

Про це йдеться у нічному зверненні Президента України.

«Окремо я хочу звернутися сьогодні до громадян Білорусі – до людей і цивільних, і в погонах.

Вас втягують у війну. І навіть активніше, ніж це було в лютому та у весняні місяці. У кремлі за вас уже все вирішили. Ваші життя для них нічого не варті. Але ви не раби і не гарматне м’ясо, ви не повинні помирати. І ви в змозі не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі».

Зеленський висловив упевненість, що народ білорусі підтримує Україну, а не війну.

«І саме тому вас, усіх білорусів, російське керівництво хоче втягнути у війну. Хоче посіяти ненависть між нами. Від простих людей білорусі зараз дуже багато залежить. Я знаю, що ви можете не брати участь у цій війні. Ваші життя належать лише вам, а не комусь у кремлі», – наголосив президент.

Володимир Зеленський звертався до білорусів російською мовою.

Від простих людей білорусі зараз дуже багато залежить. Я знаю, що ви можете не брати участь у цій війні. Ваші життя належать лише вам, а не комусь у кремлі.

Також російською він звернувся до російських льотчиків, диспетчерів, техніків та інших людей, які забезпечують запуск ракет по Україні.

«Ми всіх вас знайдемо, кожен із вас відповідатиме за ці удари. І якщо хтось думає, що уникне відповідальності, сказавши, що такий був наказ – ви помиляєтеся. Коли ваші ракети б’ють по житлових будинках – це військові злочини. Суд – ось що на вас усіх чекає. І ви не сховаєтеся ніде – ні на берегах Каспійського моря, над яким запускаються ваші ракети, ні в білорусі», – наголосив президент.

На початку червня самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко припустив, що білоруським військам, можливо, доведеться воювати за Західну Україну, щоб її «не відтягнув Захід». На думку лукашенка, білорусь – це «об’єкт тиску» для Заходу, зокрема з геополітичних причин.

Головне управління розвідки вважає, що ракетними ударами 25 червня кремль хоче втягти білорусь у війну.

Читайте також на volyn.com.ua: «Розбомблений волинський пікап на тлі «отполированных пуговиц» (Суб’єктивні замітки)».

Telegram Channel