Курси НБУ $ 36.57 € 37.42
На конференцію з відновлення України хотіли послати тільки «Слуг» – швейцарське видання

Партія Зеленськоо хоче бути «єдиною і спрямовуючою»?

Фото ЛБ.

На конференцію з відновлення України хотіли послати тільки «Слуг» – швейцарське видання

На міжнародну конференцію в Лугано, де планують обговорити повоєнне відновлення України, влада хотіла відправити делегацію з депутатів монобільшості без опозиційних фракцій

 Про цей скандал пише Прямий з посиланням на швейцарське видання Blick. Газета також зазначає, що українська влада намагається монополізувати інформаційний простір, зокрема в ефірі телемарафону з’являються головно лояльні до керівництва держави спікери.

«Правляча партія «Слуга народу», очевидно, хотіла відсторонити від участі опозицію. Про це свідчить розслідування Blick. «Партія Зеленського лише хотіла відправити своїх депутатів у Лугано», – сказав Blick політик із Верховної Ради. Це стало відомо лише близько двох тижнів тому, коли делегація мала бути затверджена в міжпартійному комітеті. «Ми про це дізналися лише тоді, коли побачили список», — каже інший депутат».

Після скандалу на комітеті монобільшість все ж таки погодилась включити чотирьох депутатів з інших фракцій до складу делегації. «21 депутат Зеленського – і лише четверо інших.Інцидент підтверджують кілька депутатів. Вони бажають залишитися анонімними, побоюючись санкцій з боку правлячої партії та заборони майбутніх поїздок», – пише видання.

Окрім 21 депутата від партії Зеленського «Слуга народу», до Швейцарії дозволено виїхати по одному депутату від фракцій «Європейська солідарність», «Голос» і «Батьківщина». Крім того, може бути хтось із партії «За майбутнє», яка підтримує правлячу партію у парламенті. 

«Урядова фракція надсилає до Лугано більш ніж у сім разів більше депутатів, ніж три інші фракції, попри те, що навіть включаючи дві партії підтримки в парламенті, вона має лише в чотири рази більше представників», – дивується видання.

Газета також нагадує про те, що п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» не допустили до участі у Парламентській асамблеї НАТО у Вільнюсі.

Вона та інші депутати також побоюються, що Лугано буде спрямований виключно на швидкі гроші.

«Екс-президент Порошенко не зміг бути присутнім на засіданнях НАТО. Опозиція бачить закономірність у цьому процесі», – пише Blick. Видання також зауважує, що депутати, які не належать до провладної більшості, позбавлені можливості брати участь у єдиному марафоні, який є найважливішим джерелом публічної інформації. «У кожного, хто вмикається, складається враження, що є лише Президент, його штаб і його партія, які борються за Україну і хочуть врятувати країну», – цитує видання одного з нардепів.

Досвідчені депутати також зауважують, що конференція в Лугано потребує фахової експертної участі, а не десанту політичних новачків. «Лугано – це економіка та реконструкція України, а не партійна політика. Потрібна експертиза в тих сферах, які ми маємо відновити».

«Зараз ми повинні одночасно перемогти росіян і врятувати країну від економічного колапсу. Економіка має працювати, соціальні системи мають працювати, і ми маємо відбудовувати цілі території. Якщо ми не зробимо це якісно і досить швидко, люди не повернуться, і ми втратимо значну частину населення, яке залишиться осілим в інших країнах», – каже політик, яка сама обіймала кілька керівних посад у міністерств і державних установ.

Вона та інші депутати також побоюються, що Лугано буде спрямований виключно на швидкі гроші. Вони критикують перейменування конференції з «Конференції реформ» на «Конференцію відновлення». «Схоже, що порядок денний реформ більше не відіграє ролі. Вони нам потрібні як опора для реконструкції», – пояснює політик, прихильний до зближення з ЄС. Інший каже: «Ми виграємо цю війну на 100 відсотків. Але те, що відбудеться після цього, мене хвилює».

Український саміт у Лугано має вирішальне значення для просування України вперед не лише в економічному, а й у соціальному та політичному планах. Але в опозиційних експертів поки що мало інформації про важливу міжнародну зустріч. Це готує уряд. І влада виключила опозицію з цього процесу – резюмує швейцарське видання.

Telegram Channel