Курси НБУ $ 36.57 € 37.75
Трьом білоруським «рейковим партизанам» загрожує смертна кара

У повідомленні влади їх уже називають «зрадниками Батьківщини», незважаючи на те, що суд ще навіть не розпочався.

Фото з сайту УП.

Трьом білоруським «рейковим партизанам» загрожує смертна кара

Офіційно їм інкримінують чотири статті, зокрема «теракт» і «державна зрада»

Слідчий комітет білорусі повідомив про завершення слідства щодо трьох «рейкових партизанів», справу передано до прокуратури для направлення до суду.

Трьох жителів Гомельської області звинувачують у підпалі релейної шафи на залізниці в ніч з 28-го лютого на 1-ше березня, повідомляє  Українська правда.

Офіційно їм інкримінують чотири статті, зокрема «теракт» і «державна зрада».

Обвинуваченим 29, 33 та 51 рік. За даними правозахисників, йдеться про «світлогірських партизанів» Дмитра Равича, Дениса Дикуна та Олега Молчанова.

Обвинуваченим 29, 33 та 51 рік. За даними правозахисників, йдеться про «світлогірських партизанів» Дмитра Равича, Дениса Дикуна та Олега Молчанова.

У повідомленні СК їх уже називають «зрадниками Батьківщини», незважаючи на те, що суд ще навіть не розпочався. Також СК РБ заявляє, що за вчинення зазначених дій чоловікам може загрожувати максимальне покарання аж до смертної кари.

Юрист Павло Сапелко пояснює, що «світлогірським партизанам» не може загрожувати розстріл, але силовики вже, очевидно, з нетерпінням чекають на таку можливість.

Останніми змінами до Кримінального кодексу депутати Національних зборів РБ суттєво розширили можливості застосування страти.

Однак можливість розстрілювати за антивоєнні «партизанські» замахи на залізничну інфраструктуру, якими люди намагалися запобігти перекиданню російської військової техніки та озброєнь в Україну, з’явиться лише щодо діянь, скоєних після 29-го травня 2022 року – дня набрання чинності відповідними змінами.

«А невгамовна кровожерлива риторика владних ресурсів підказує, що на цю можливість силові відомства чекають з нетерпінням», – каже юрист.

Читайте також:Диктатор Лукашенко вводить смертну кару: рейкових партизанів розстрілюватимуть

Telegram Channel