Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Українці запивають стрес: проблема, яка небезпечніша за ворожу ракету

Воїни, які захищають Україну, ставляться до випивки по-різному, кожен має свою історію.

Фото ілюстративне.

Українці запивають стрес: проблема, яка небезпечніша за ворожу ракету

Лікарі впевнені, що влада дарма дозволила продаж алкоголю під час воєнного стану, бо люди втрачають самоконтроль

Проблема з надмірним вживанням алкоголю серед населення загострилася у війну, зокрема і серед військових.  Попри заборону на продаж алкоголю, яку вже скасували у більшості областей, люди п'ють, щоб подолати стрес. Вживають і на фронті, хоча про це мало хто говорить. 

Як алкоголь гальмує реакцію людей на події навколо, а також якою є альтернатива швидкого розслаблення — у матеріалі Новини.LIVE. 

ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ У ВІЙНУ: ПРО ЩО ВСІ МОВЧАТЬ

Часто можна почути, що українці випивають, аби розслабитися після важкого робочого тижня чи щоб зняти стрес від неприємностей. За статистикою, вживають алкоголь 66% українців, з них 26% п'ють більше, ніж раз на місяць. Лікарка-терапевт Інна Сідолака розповіла Новини.LIVE, що у війну статистика щодо вживання алкоголю суттєво зросла, хоча її офіційно не підраховують.

Є така річ, як запивати горе. Зараз це масова проблема. І частіше за все п'ють ті, хто не воює, а сидить вдома і спостерігає за війною у телевізорі

Медикиня додає, що на людей не діяла і заборона на продаж алкоголю, яка була встановлена по всій країні у перші місяці війни. Тоді українці допивали те, що було вдома, а у маленьких містах і селах гнали самогон. Проте лікарка впевнена, що влада дарма скасувала заборону у воєнний час, адже це тільки погіршує ситуацію. 

 Вживають алкоголь і на фронті. Ця проблема з'явилася ще з початком російсько-української війни у 2014 році. Однак лікарі побоюються, що статистику, яка засвідчить масштаби цієї проблеми, не варто озвучувати на загал. Головний нарколог Києва Володимир Ярий каже, що суспільство не готове сприйняти те, що військові можуть вживати алкоголь. Хоча запевняє: на фронті у такий спосіб захисники допомагають собі пережити те, що вони побачили та відчули під час бойових дій.

Вживають алкоголь і на фронті. Ця проблема з'явилася ще з початком російсько-української війни у 2014 році. Однак лікарі побоюються, що статистику, яка засвідчить масштаби цієї проблеми, не варто озвучувати на загал. Головний нарколог Києва Володимир Ярий каже, що суспільство не готове сприйняти те, що військові можуть вживати алкоголь. Хоча запевняє: на фронті у такий спосіб захисники допомагають собі пережити те, що вони побачили та відчули під час бойових дій.

Люди скажуть: невже алкозалежний може воювати? Але фахівці розуміють, що є різниця між залежністю і обставинами, коли людина вип'є, аби зняти стрес

Статистики щодо вживання спиртного на фронті немає. Але військові розповідають, що у гарячих точках навіть ті, хто мародерять, найперше виносять із магазинів алкоголь. Здебільшого це роблять цивільні, але і військові у цьому ділі не без гріха. 

Воїни, які захищають Україну, ставляться до випивки по-різному, кожен має свою історію. Микола (ім'я змінено) кілька тижнів тримав оборону Сєвєродонецька, під час бойових дій втратив кількох друзів. З побратимами вони інколи пили, аби розслабитися.Ми з хлопцями знайшли самбуку, я пив її вперше. Наливали її у металеві чашки і підпалювали, а повітря вдихали через соломинку

Є інші приклади, коли військові відмовляються пити взагалі, живучи з гаслом: все після перемоги. Один із таких людей — командир батальйону Валерій.  Своїх побратимів він навчив розслаблятися інакше — щоранку і щовечора вони гуртом моляться за Україну.

«Я для себе вирішив, що на війні пити не буду, навіть безалкогольне пиво. Для мене віддушина — у вільну хвилину пограти на гітарі та поспівати. А от коли замочимо росіян і переможемо, тоді вип'ю», — додав чоловік. 

ЧОМУ У ВІЙНУ КРАЩЕ НЕ ВЖИВАТИ АЛКОГОЛЬ

Зазвичай, лікарі застерігають людей від надмірного вживання алкоголю, тому що це негативно відображається на здоров'ї. У війну все набагато серйозніше, адже нехтування правилами може коштувати життя.

Будь-яка доза впливає на людину й у стані сп'яніння уповільнюється реакція на небезпеку. Через це організм може не відреагувати на звуки сирени, не сконцентруватися під час обстрілів тощо.

Під дією алкоголю людина не може нормально коригувати свої дії, відчувати біль у тілі, фільтрувати думки

Надмірне вживання спиртного може перерости у залежність. Лікарі стверджують, що така ймовірність дуже висока, якщо вчасно не знайти якісної психологічної підтримки і самотужки намагатися справитися зі стресом.

АЛЬТЕРНАТИВА АЛКОГОЛЮ

Під час воєнного стану українці щодня живуть у напрузі, навіть якщо перебувають у відносній безпеці. На них впливає все — від новин до змін у навколишньому середовищі. Організм повинен розслаблятися, тому лікарі радять знайти заняття, яке цьому сприятиме.Найперше — спорт. Це може бути зарядка, йога, танці, біг, велосипед тощо. Також можна читати художню літературу, слухати заспокійливу музику, гуляти на свіжому повітрі. Для максимального ефекту лікарі радять будь-яку з вищезгаданих дій робити щодня, дотримуватися дисципліни.

Якщо ж фізичної та духовної практики замало і людина не справляється з психо-емоційним станом, тоді краще звертатися до лікаря. Наприклад,  психотерапевт може підібрати або терапію, або допомогти відшукати фахівця для медикаментозного лікування.

Читайте також у нас: «Стрілянина у торговому центрі Копенгагена: троє загиблих, поліція не виключає теракт«.

Telegram Channel