Курси НБУ $ 36.57 € 37.38
Луцькі медики попередили про найпоширенішу травму влітку

Лікар радить, купаючись у водоймі, взагалі не пірнати.

Фото: Медичне об'єднання Луцької міської територіальної громади.

Луцькі медики попередили про найпоширенішу травму влітку

Найчастіше ці травми отримують молоді здорові чоловіки віком від 17 до 35 років

Літо у розпалі. Спекотна погода манить людей до води. Крім приємного і комфортного відпочинку водойми можуть перетворити купання у трагедію. Йдеться про одну з найтяжчих травм людського організму –  травму пірнальника, попереджають у Медичному об'єднанні Луцької міської територіальної громади. 

– Травма пірнальника – це перелом шийного відділу хребта з пошкодженням спинного мозку. Вона приводить до паралічу всіх кінцівок, порушує функції тазових органів, а також сприяє трофічним ранам на тілі: набрякам, пролежням, виразкам, тощо, - розповів лікар-хірург, кандидат медичних наук Володимир Колихан.

Ці люди залишаються інвалідами на все життя і потребують постійного стороннього догляду. Це тяжка травма і, на жаль, на сьогоднішній день ніхто у світі не може відновити функцію перерваного спинного мозку. Питання спинальноі травми застигло на рівні кількісних змін. Хоча, раз у 5 років з‘являються публікації про успішне лікування таких хворих, які є фейками, - стверджує Володимир Петрович.

Як людина травмується? Скаче у воду головою вперед і вдаряється нею в дно. Під час цього вся кінетична енергія тіла припадає на шийний відділ хребта, який може добре втримати голову, але не може втримати тіла і настає перелом хребців зі зміщенням. Відломки або сам хребець пошкоджують спинний мозок, який знаходиться всередині хрестового каналу.

Найчастіше ці травми отримують молоді здорові чоловіки віком від 17 до 35 років. У свій час, аналізуючи цю травму, лікар-нейрохірург, ознайомився з документами судмедекспертизи Волинської області за 10 років. Із 800 випадків лише один чоловік втопився. Звідси можна зробити висновок, що травмуються люди на очах у глядачів, які потім витягують хворого з води. Нерідко роблять це заради розваги і під впливом алкоголю. Серед них було лише 3 чи 4 жінки.

 Із 800 випадків лише один чоловік втопився. Звідси можна зробити висновок, що травмуються люди на очах у глядачів, які потім витягують хворого з води.

Травма пірнальника характеризується паралічем нижніх кінцівок, не повним паралічем верхніх кінцівок. Іноді може підняти руку, зігнути її, а розігнути, як правило вже не може. Результати лікування залежать від масивності травми. Якщо вона легка, то лікують консервативним методом, хірургічні методи застосовують при сильних ураженнях, видаляючи уламки кісток і т.д. Кількість травмованих залежить від погоди і рівня води в річках та озерах. Реабілітація таких хворих триває дуже довго.

Володимир Колихан радить, купаючись у водоймі, взагалі не пірнати. Адже, серед травмованих йому не траплялося жодного професійного спортсмена. Коли сталася біда потрібно витягнути пірнальника з води і обов’язково викликати карету швидкої допомоги та доправити хворого у найближчу лікарню, де йому зможуть надати екстрену медичну допомогу.

Читайте також: «Із громади на Волині воїнам на передову передали іменні посилки (Фото)».

Telegram Channel