Курси НБУ $ 39.60 € 42.28
Розповіли, як живе будинок Голованя в Луцьку після смерті господаря

Це місце знають усі.

Фото Луцької міськради.

Розповіли, як живе будинок Голованя в Луцьку після смерті господаря

На початку лютого відійшов у засвіти почесний громадянин Луцька, автор будинку-вернісажу Микола Головань

Ця будівля за більш як тридцять років свого існування уже стала візитівкою Луцька, цікавим туристичним об'єктом, який без перебільшення має світову відомість і є архітектурною пам’яткою сучасної історії міста. Адже це не просто житловий будинок, а справжній витвір мистецтва. Будівлю прикрашає більш ніж 500 оригінальних скульптур, створених у різних стилях і з різних матеріалів: зеленого пісковику, граніту, бетону, тощо, йдеться на сайті Луцької міськради.

Сьогодні в будинку проживає дружина скульптора, яка повідомила, що планує зробити у будинку його музей.

Будинок був діючою майстернею, у якій Микола Головань охоче і з любов’ю створював твори мистецтва не лише для свого сімейного вернісажу, але й для людей до своїх останніх днів.

Сьогодні в будинку проживає дружина скульптора, яка повідомила, що планує зробити у будинку його музей. Проте, у воєнний час закриті реєстри та немає змоги надати будинку статус пам’ятки місцевого значення. Крім того, на жаль, будинок і подвір’я біля нього потребують ремонту, а для його реалізації — великої кількості будівельних матеріалів.

«Але, незважаючи ні на що, ми не маємо права втратити хоча б частинку спадку майстра і робитимемо усе необхідне для його збереження. На щастя, ми не одні у цьому прагненні. Дякуємо меценатам, які відгукнулись на прохання управління туризму та промоції міста про допомогу. Зокрема, корпорації «ЛАД» та її засновнику Юрію Ольховому, ТОВ «Епіцентр» та його очільниці в Луцьку Катерині Усійчук, ПП «Ефект» та його керівнику Сергію Бохонку. Також дякуємо усім небайдужим лучанам, які своєю працею долучились до збереження пам’ятки», - йдеться у повідомленні міськради.

Читайте також: Біля «Ягодина» відремонтували дорогу (Фото).

Telegram Channel